YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

17/03/2020
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için bir mesaj yayımladı.

            18 Mart Çanakkale Zaferi, bizim için azim ve kararlılıkla fedakârlığın birleştiği olağanüstü bir mücadele demektir. İstiklal mücadelemizin işaret fişeği Çanakkale Zaferimizin 105. yıldönümünü idrak ettiğimiz tarihi günde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

18 Mart... Büyük Türk Milletinin, tarihinin her anında, vatan aşkıyla ölüme koşan kahramanlarının yazdığı destanların simgesidir. Var olduğu günden bugüne İstiklal uğruna verilen onur mücadelelerinin özetidir. En önemlisi de, ülkemiz için fedakârlığın en büyüğünü yapan, aziz şehitlerimize vefanın günüdür.

Çanakkale... Azmin ve imanın teknolojiye galebe çaldığı tarihte, vatan ve millet bekası için can veren yüzbinlerce kahramanın eseridir. Unutmayalım ki bu medeniyet, imkânsızlıklar içinde özünü kaybetmeyen, madde için manadan geçmeyen, insanlıktan soyutlanmış olanlara insanlık dersi veren Yahya Çavuşların, Seyit Onbaşıların, Kınalı Hasanların, Ömer Halisdemirlerin, Fethi Sekinlerin ve nice kahraman vatan evladının eseridir.

Çanakkale... Bizleri geleceğe taşıyan her zafer, silahların değil, toplu vuran yüreklerin, birbirine kenetli gönüllerin zaferidir. Göz bebeği gibi kolladığı yavrusunu "Haydi oğul, ya şehit ol ya gazi!" diyerek askere yollayan anaların zaferidir.

Tarihte eşine az rastlanır çok uluslu bir güce, canları pahasına dur diyen ve tüm dünyaya "Çanakkale geçilmez!" dedirten aziz milletimiz ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün olduğu gibi, bugün de ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır. Bilinmelidir ki; bu vatanı korumanın bedelini kanla ve canla ödeyen bir millet, bundan sonra da aynı şuurla her türlü saldırıyı geri püskürtecek, terör faaliyetleri ile yapılmak istenen kirli oyunları bozacaktır.

Çanakkale'de iman gücüyle düşman askerlerini dize getiren asil bir milletin mensubu olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır. Gururluyuz, çünkü ay yıldızlı bayrağımıza rengini kanlarıyla veren Peygamber komşusu şehitlere sahip Türk milletinin birer ferdiyiz. Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 105. yıl dönümü vesilesiyle, gösterdikleri eşsiz mücadelenin bilinciyle, vatan şairi Mehmet Akif'in;

            "Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber!"

diyerek müjdelediği, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad olsun.


Ali TOSUN
İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.