YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10/01/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

Ülkemizde ilk defa 1961 yılında gazetecilere birtakım haklar getiren ve haklarını düzenleyen yasanın çıktığı gün olan 10 Ocak; her yıl Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. 

Yalova’mızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesinde, toplumun doğruya ve güzele yönlendirilmesinde, iyilik ve güzelliklerin yaygınlaştırılmasında, yeni nesillerin milli ve ahlaki değerleri ile donanımlı yetişmesinde medyanın önemli bir görev üslendiğine dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, medyanın düne göre daha güçlü daha etkin olduğunu dile getirdi.

Eğitim başta olmak üzere, tüm sektörlerin yaptığı farkındalık ve bilgilendirme çalışmalarının vatandaşlarımıza ulaşmasında basın çalışanlarımızın çok önemli rolü ve katkıları bulunmaktadır.

Bilinçli ve eğitimli bir toplum için, ilkeli bir duruşla tarafsız çalışarak toplumun genel talep ile görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen gazetecilerin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün bizim için değeri oldukça büyüktür. Bu önemli vazifenizde başarılar diliyorum.

Halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan, hak terazisinden sapmayan bu denli önemli hizmetlerde bulunan basın sektörünün tüm çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü eğitim camiamız adına tüm samimiyetimle kutlarım.

 

 

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.