YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN Yaşlıları Unutmadı

22/03/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN Yaşlıları Unutmadı

 

Nene Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübün Öğretmen ve Öğrencileri 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun’un katılımıyla yaşlılar onuruna yemek programı Lova Hotel’de düzenlendi.

 

Çınrcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Yalova Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinden gelen yaşlılarımız, öğretmen ve öğrencilerle, istekleri doğrultusunda güzel vakit geçirmeleri için akşam yemeği düzenleyerek mutlu bir anı yaşattılar.

 

İnsan insanın gölgesinde yetişir diyerek, programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, yaşlılarımızın yaşanmışlıklarıyla geçmişimizden, tecrübeleriyle gelecek nesillerimize ışık tutan gönül köprülerimiz olduğunu söyledi.


Müdürümüz; “Yaşlılara hürmeti, sevgi göstermeyi, onlara hizmet etmeyi öğretmek, bizlerin öğretmesi gereken en asli unsurların başında gelmektedir... Unutmamalıyız ki, çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için bir o kadar önemlidir. Geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken değerli bir kaynaktır yaşlılarımız…


Millet olarak ne mutlu bize ki, yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara ihtimamla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken önemi vermiş, büyüğüne saygı göstermek milletimizin vazgeçilmez geleneği olmuştur. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, ömürlerinin büyük bir kısmı topluma ve ülkeye hizmetle geçen yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesini sağlamak, bizim en ulvi görevlerimiz arasında yer almaktadır.


“Yaşlılarımız: toplum yapımızı oluşturan manevi direklerimiz”


Peygamber Efendimiz (S.A.V); “Küçüğümüze merhamet etmeyen, büyüğümüze hürmet göstermeyen bizden değildir.” buyurmuştur. Bu nedenle herkes kendisinin de bir gün yaşlanacağını düşünerek, yaşlılarımıza, özellikle anne ve babasına, dedelerine, ninelerine saygıda kusur etmemeli, onların hayır dualarını almak için yarış halinde olmalıdır.

 

Bu duygularla, tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, sadece bu hafta değil her zaman bizim baş tacımız olan tüm yaşlılarımızın ellerinden öpüyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.

 

Program takdim edilen çiçek ve hediyenin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


22-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.