YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

02/12/2018
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

"Farklılıkları sevgiye dönüştüreceğimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, toplumsal farkındalığın artmasına ve engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum."

Ülkemiz ve dünyamız tüm engelleri yıkarak başarılara imza atan insanların başarı öyküleri ile doludur. Engelleri aşıp tüm dünyayı kuşatan başarı öyküleri, engelli bireylerin cesaret ve atılımlarına güç vermeli, yaşam stratejilerine manevi bir kaynak oluşturmalıdır.

Hayatın içinde bir ve bütünüz. Tüm toplumun hep birlikte uyum içerisinde bütünleşmesi, saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi en büyük gayemizdir.

Hak temelli yaklaşımla sağladığımız eğitim hizmetlerimizle, özel öğrencilerimizin ve ailelerinin sosyal hayata tam katılımlarını amaçlıyoruz.

Yalova’da, özel eğitim okullarımızda, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda oluşturulan özel eğitim sınıflarımızda, rehberlik araştırma merkezlerimizde, rehabilitasyon merkezlerimizde, engelli öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini her daim, titizlikle sürdürmekteyiz. Milli Eğitim Camiası olarak onlarla el ele, gönül gönüle, çocuklarımızı hayallerine kanatlandırabilme çabasındayız.

Engellilerimizin herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahip olduklarını biliyoruz. Biz de Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bir yandan kültürel çalışmaları büyük bir hızla yürütürken, diğer yandan da engellilere yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle önemli adımlar atıyoruz.

Her türlü zorluğa engelsiz bir eğitim sağlamak için varız ve hep öyle de kalacağız. Birbirimize destek olarak çok güzel işler yaptık, başarılara imza attık ve daha da güzel gelişmeler yaşayacağız. Tüm gayretlerimiz eşit ve engelsiz bir hayat için…

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, zihinsel ve bedensel farklılıkların hayata engel oluşturamayacağı inancıyla;  düzenlenecek tüm etkinliklerin bu alandaki toplumsal sorumluluğun ve hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyor; engellerin engel olamayacağı bir hayat temenni ediyorum.

Emek kutsaldır, emeğin engellisi olmaz diyerek; eğitimde ve her alanda engellerin kaldırıldığı bir Yalova için herkesin daha çok gayret göstermesi temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Ali TOSUN

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.