YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

16/03/2018
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

 

“Çanakkale, Ardında Bıraktığı 250 Bin Şehitle Matemin, Yaktığı Bağımsızlık Ateşiyle Umudun Simgesidir.”

Milli şairimiz Mehmet Akif’in “Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz.” dizesinde dile getirdiği inançla, aziz şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde tüm milletimizi saygıyla selamlıyorum.

18 Mart Çanakkale Zaferi’ndeki şuurun, birlik beraberliğimizin daha da güçlenmesine vesile olması dileklerimle; Çanakkale’yi, 15 Temmuz’u destan kılan milletimizin tüm zaferleri kutlu olsun!

Çanakkale Zaferi, bir milletin direniş ve dirilişini gösteren inancın, cesaretin simgesidir. Bu simge, sömürgeci anlayışın yenildiği Kut´ül Amare Zaferi’nin işareti, işgale karşı duran milletler için de örnek teşkil edecek kahramanlık destanı olmuştur. Ardında bıraktığı 250 bin şehitle matemin, yaktığı bağımsızlık ateşiyle umudun simgesi olan Çanakkale, tarihin seyrini değiştirmiştir.

Çanakkale´de düşmana karşı yalnızca savaşmayı değil, gerekirse o uğurda ölmeyi de emreden iradenin kazandığı sancağı Asım´ın nesli omuzlamış ve 15 Temmuz´da vatan sevdasıyla ölümün üstüne yürümüştür. Onların tarihe not düştüğü kahramanlık destanları, bugün de bizim yolumuzu aydınlatmaktadır.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin timsali olan zaferin şuuruyla, dün olduğu gibi bugün de aynı ruhu yaşatacak, temmuz sıcağını bahara çevirebilecek inanca sahip nesillerle geleceğe yol almaktayız. Tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın sarsılmaz inancı ve mücadele ruhunu, bu topraklar üzerinde yaşayan gençlerimize aktarma gayesindeyiz.

Al bayrağa rengini veren, istiklal ve istikbal sevdasıyla Çanakkale´yi geçilmez kılan aziz şehitlerimizi; 15 Temmuz ’da, Afrin’de onların izinden giderek şehadete yürüyen vatan evlatlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

 

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü
 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.