YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN' un 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Anma Mesajı

16/07/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN' un 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Anma Mesajı

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi ile ilgili bir mesaj yayımladı.


Hayat susar, insan sükut eder, acı seslenir bazı tarihlerde! 17 Ağustos'ta olduğu gibi?

 

Hepimizi derin acılara boğan ve binlerce vatandaşımızı toprağa verdiğimiz 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden 20 yıl geçti. Hala acımız taze?

 

Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve olası depremlere her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. 17 Ağustos Depremi'ni unutmamak, unutturmamak için AFAD ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yapmış olduğu projelerle, öğrencilerimizden başlamak üzere halkımızın afet bilincini geliştirerek, farkındalık eğitimleri vererek deprem esnasında yaşanması muhtemel durumlara karşı önlemlerimizi alıyoruz.

 

Biliyoruz ki, ancak eğitim yoluyla, farkındalık ve hazırlıklı olma seviyesi tatmin edici bir düzeye ulaştığında, doğa olaylarıyla, afetlerle felaket haline gelmeden birlikte yaşamayı öğrenmiş olacağız.

 

Bu vesileyle 17 Ağustos depreminde hayatını kaybetmiş bütün vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.