YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Mesajı

12/03/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Mesajı

 

Tarihte eşi görülmemiş bir diriliş destanı, bir ulusun yüreğindeki iman gücü, vatan sevgisiyle, küllerinden doğuşunun, bağımsızlığa olan tutkusunun, inancının destansı dile getirilişinin, mısralarla yüreklerimize mühürlendiği İstiklal Marşı’mızın kabulünün 98. Yıldönümünde milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u rahmet ve minnetle anıyoruz.

Milletimizin hürriyet sembolü istiklal harbinin ruhunu layıkıyla ifade eden, devletimizin ve ulusumuzun bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşı’mızı kaleme alan vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY, bu eşsiz eseri hiçbir karşılık beklemeden Türk milletine armağan etmiştir.

Vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” derken verilen mücadelenin büyüklüğünü, milletimizin zor şartlar altında gösterdiği kahramanlığı ifade etmiştir.

Bu düşüncelerle İstiklal Marşı’mızın kabul edilişinin 98. Yıldönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve İstiklal mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.