YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımını Yerinde İnceledi

26/08/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımını Yerinde İnceledi

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Hüseyin Çibir ve Ahmet Aydın ile birlikte ücretsiz ders kitabı dağıtım noktasını ziyaret ederek çalışmaları yakından takip etti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz verilen ders kitapları Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 hafta içerisinde okullara dağıtılacak. Okullara getirilen kitaplar, görevliler tarafından her sınıf için ayrıldıktan sonra her öğrenci için sıralara yerleştirilecek.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz verilen kitapların dağıtımının yapıldığını söyledi.

 

201-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde kitapların tüm öğrencilerin sırasında hazır olacağının altını çizen Müdürümüz, "Bu uygulama devletimizin büyüklüğü, eğitim konusundaki hassasiyeti ve vatandaşa olan hizmeti açısından büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımızın eğitimine katkı sunan ve onların yetişmesinde büyük rol oynayan ders kitaplarımızın sorunsuz bir şekilde okullarımıza ulaştırılacak olup, ilimizde bu yıl toplam 245 bin ücretsiz ders kitabı dağıtılacaktır. Bütün öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı bir eğitim yılı diliyorum." diye konuştu.

 

Öte yandan, 2019-2020 eğitim öğretim yılında okutulacak kitapların tamamına 'http://www.eba.gov.tr/ekitap' internet adresinden ulaşılabilecek.

26-08-201926-08-201926-08-2019

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.