YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Başbakanlık İftar Yemeğine Katıldı

08/06/2018
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Başbakanlık İftar Yemeğine Katıldı

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ ın, 81 İl’ den gelen öğretmenler onuruna verdiği iftar yemeğine katıldı.

 

Çankaya Köşkü´nde düzenlenen iftar programına, Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ ve beraberindeki heyet ile 81 ilden gelen İl Millî Eğitim Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

“En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir”

  

Öğretmenlere, Cemil Meriç´in "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir." sözünü hatırlatan Başbakan YILDIRIM; "Severseniz, sevilirsiniz. Genel kuraldır. Sizlerin işinizi ne kadar büyük bir emek ve sevgiyle yaptığınızı biliyoruz. Sizlerin sevgiyle kazandığınız her bir evladımız, bu ülkenin geleceğine giden yolda atılan en büyük adım olacak." diye konuştu.

 

“Öğretmenliğin temel motivasyonu sevgidir”

  

Başbakan YILDIRIM; öğretmenlik mesleğinin temel motivasyonunun sevgi olduğunu vurgulayarak, "Bu topraklarda sevgiyi çoğaltmak, düşmanlıkları azaltmak için yapacak daha çok işimiz var. Türkiye´nin her köşesinden, geldiğiniz yerlere umut, sevgi, kardeşlik ve selamımızı götürün. Sınıflarınızda sevgiyi yeşertin, okullarınızda kardeşlik iklimini daim edin, köylerinize, bulunduğunuz ilçelere birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunu aşılayın." değerlendirmesinde bulundu.

 

Öğretmenlerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan Başbakan YILDIRIM; "Eğitim ordumuzdan, öğretmenlerimizden, fedakarca görev yapan, Van depreminde, terörde, şehit olan Aybüke öğretmenimizi, Necmettin öğretmenimizi, Van depreminde şehit olan 75 öğretmenimizi ve 15 Temmuz´da hayatını seve seve veren şehit öğretmenlerimizi bu vesileyle rahmetle, şükranla anıyorum mekanları cennet olsun." dedi.

 

Başbakan YILDIRIM; Türkiye´nin geleceği olan gençlerimizi eğiterek, ülkemizin aydınlık geleceğini inşa eden öğretmenlerimiz onuruna verdiği iftarda, ramazan ayının huzur, mutluluk içinde, bereket dolu geçmesi temennisinde bulundu.

 

 İftar programı, Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın, il müdürleri ve öğretmenlerle fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

  07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.