YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı'nın Sona Ermesi Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

13/06/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı'nın Sona Ermesi Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılını tamamlıyoruz. Tatile girecek 3 bin 422 öğretmenimiz ve 44 bin 756 öğrencimizin, mutluluğunu ve mutluluğa ortak olacak ailelerimizin heyecanını canı gönülden paylaşıyoruz, eğitim-öğretim yılının tamamlanmasıyla tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

 

Eğitim camiamız, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında değişim ve dönüşümün lokomotifi konumundadır. Bu yüzden eğitim camiamızın her bir ferdi omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır.  Sorumluluklarımızın bilinci ile eğitim öğretim yılı boyunca eğitimde 2023 hedeflerimize ulaşmak için azimle çalıştık ve her anlamda başarılı bir yılı geride bıraktık.

 

Her biri bizim için ayrı bir değer olan, büyük bir özveriyle yetiştirilen öğrencilerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Evlatlarımızın derslerinde başarılı bir öğrenci olabilmeleri kadar güzel ahlaklı ve iyi bir insan olabilmeleri, tarihini bilen, tarihinden güç alan evrensel değerlere açık, millî ve manevi değerleri benimsemiş kişiler olarak yetişmelerini de son derece önemsiyoruz.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

 

Büyük bir gayret göstererek nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum.

 

Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yetişmesinde ve başarısında en büyük pay ve başarı size aittir. Sizler geleceğin mimarları, toplumumuzun öncüsüsünüz.

 

Bu kutsal mesleği sabırla yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyor, sorumluluk bilinciyle, büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum.

 

Saygıdeğer Veliler,

 

Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Çocuklarınızın karne notları ister çok iyi ister arzu etmediğiniz biçimde olsun. Asıl olan çocuklarımızın düşünce ve isteklerine değer verip onların karne notlarını, istek, ilgi ve yeteneklerini, hoşgörü, sabır ve sevgi çerçevesinde değerlendirmenizdir.

 

Tatil planınıza ek olarak, Bakanlığımızın önerdiği yaz etkinliklerini uygulamanızın, yavrularımızın çocukluk anılarına unutulmaz güzellikler katacağını düşünüyorum.

 

"Başarı, bilgi ister. Bilginin de beşte dördü ilgidir." Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Uzun bir tatil dönemine giriyoruz. Çalışmak, derslerinizde başarılı olmak kendinize, ailenize ve topluma karşı sorumluluğunuz olduğu kadar, dinlenmek ve eğlenmek de en büyük hakkınızdır. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatil dönemini faydalı geçireceğinize inanıyorum.

 

Geleceğe emin adımlarla yürürken, tarih yapan bir ecdadın torunları olduğunuzu unutmayın. Sizler, millî ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan, vatan, millet, bayrak sevdalısı gençler olarak yetişeceksiniz. Mukaddesatımızı ve bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, teknoloji üreterek ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız.

 

Geleceğin mutlu bireylerini yetiştirme hedefiyle çıktığımız bu yolda, tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle mutlu, sağlıklı, huzur dolu bir yaz tatili geçirmenizi diliyor,  Yalova'mızın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten dolayı değerli idareci, öğretmen ve personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

Evlatlarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösteren siz değerli velilerimize de şükranlarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.