YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun: '20 Haziran'da Yapılacak Olan Lgs'ye Müdürlük Olarak Hazırız.'

16/06/2020
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun: '20 Haziran'da Yapılacak Olan Lgs'ye Müdürlük Olarak Hazırız.'

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, yaptığı açıklamada: "Okullarımız özenle hazırlandı. Velilerimiz ve öğrencilerimiz rahat olsunlar. Öğrencilerimizin sağlığı bizim için önemlidir. Öğrencilerimizin sağlığı için Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı kararlar doğrultusunda, Valiliğimiz öncülüğünde ilimizde her türlü tedbirleri alarak LGS' yi gerçekleştireceğiz. Anne ve babalarımızın içleri ferah olsun; öğrencilerimizi, kendi okullarında ve önceden dezenfekte edilmiş sınıflarda sınava alacağız; sınıflarda el dezenfektanı bulunduracağız. Öğrencilerimizin her birine maske dağıtacağız ve sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Bu süreçte öğrencilerimiz, Bakanlığımızın yayınladığı örnek soru paketlerinden faydalanarak sınavlarına en güzel şekilde hazırlansınlar.  Sınava girecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Sağlıklı rahat bir ortamda sınav gerçekleşecektir" dedi.

Sınav sürecinde öğrencilerin okula giriş ve çıkışlarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının ve sınav salonlarında alınacak tedbirlerin önemine değinen Müdürümüz Ali Tosun, başarılı bir sınav süreci geçirilmesini temenni etti.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açılamada, Milli Eğitim Bakanlığınca LGS'de uygulanması planlanan tedbirler şöyle sıralandı: 

- Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında; öğrencilerimizin sınav binalarına kolay ulaşılabilmeleri için bu yıl ilk defa öğrenciler kendi okullarında sınava gireceklerdir. 

-    Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

-   Öğrencilerin sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri e-okul üzerinden açıklanacaktır.

-   Sınav giriş belgeleri, okul yönetimleri tarafından sınav günü, sınavdan 30 dakika önce öğrencilerin sıra numarasına göre masalarına bırakılacaktır.

-    Okulda kantinler açık olmayacağını göz önünde bulundurarak öğrenciler ihtiyaç duyacakları su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebileceklerdir. Ayrıca her sınıfta dezenfektan ve peçete okul idareleri tarafından bulundurulacaktır.

-  Sınava gelen öğrencilere, ve sınavda görevli tüm personele okul idaresi tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması yapılacak ve ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacaktır.

-  Öğrencilerimiz geçerli kimlik belgelerini sınavdan  en geç 1 gün önce velileri ile birlikte kontrol ederek hazır bulundurmalılar.

- Geçerlik kimlik belgesinde 15 yaş nedeniyle fotoğraf bulundurması gerekenler gerekli değişikliği süreçten dolayı yapamamaları göz önüne alınarak fotoğraflı geçerli kimlik belgesi şartı aranmayacaktır. 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.