YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ve Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü İle Eğitimde İş Birliği Protokolü

04/11/2019
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ve Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü İle Eğitimde İş Birliği Protokolü

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Müdürlüğümüz Toplantı Salonu'nda imzalanan bu protokolün amacı, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi, beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitekli insan gücünün yetiştirilmesi, gençlik ve spor alanındaki hizmet ve faaliyetlerde işbirliğinin güçlendirilmesidir.

Sporun tabana yayılmasının bir aşama olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun; "2023 eğitim vizyonumuz kapsamında Spor, Sanat ve Kültürle Tam Öğrenme Projesi ile yapmış olduğumuz etkinliklerde başarılı sonuçlar elde ettik.  Öğrencilerimizi sporun her alanında iddialı olmasını temel bir hedef ve öncelik sayıyoruz. Bu doğrultuda inanıyorum ki her bir öğrencimiz, belki gelecekte Türkiye´nin sporda yüz akı olacak." ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon da: "Beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, gençlik ve spor alanında faaliyetlerin güçlendirilmesi için her türlü işbirliği içerisindeyiz. Çocuklarımızı spora yönlendirerek ilimiz adına başarılara imza atan İl Müdürümüz Ali Tosun' a ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

İşbirliği Protokolü neler getiriyor?

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturarak öğrencilerin spor aktivitelerine erişiminin sağlanması, yeteneklerin erken keşfedilmesi ve sporun toplumun tümüne yayılması amaçlanıyor.

             

 

04-11-201904-11-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.