YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

17/12/2019
İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Turkuaz Salonunda yapıldı.

Valimiz Sayın Muammer Erol başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcımız Abdurrahman İnan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, İl Özel İdare Genel Sekreteri Selim Karahan, Oda başkanları, il kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, halk eğitim merkezi müdürleri ile okul ve kurum müdürleri de katıldı.

"Geleneksel Kâğıt Üretimi ve Çınarcık İşi Kursları Türkiye'ye yaygınlaştırılacak"

Toplantıda, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Yavuz Postallı; ilimizdeki hayat boyu öğrenme faaliyetleri hakkında genel bir sunum yaptı. Sunumda Yalova'nın kendi değerlerinden olan Geleneksel Kâğıt Üretimi ve Çınarcık İşi Kurslarının tüm Türkiye'ye yaygınlaştırarak, her ilde açılabilmesi için kurs programı hazırlıklarını yürüttüklerini belirtti.

Hayat Boyu Öğrenmeye Katılma Oranında; Bakanlık 2023 Hedefi %8, İlin Şu Anki Katılım Oranın %16"

Kapanış konuşmasını yapan Müdürümüz, "Hayat Boyu Öğrenmeye Katılma Oranı'nda Bakanlığın 2023 hedefi %8 iken, ilimizin şu anki katılım oranının %16 olduğunu, hedeflerin üstünde çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

"Bakanlığın Hedeflerinin Üstünde Çalışma"

Bakanlığın hedeflerini şimdiden ikiye katlayan, gayretleriyle Halk Eğitim Müdürleri başta olmak üzere, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, Oda Başkanlarına ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Derdimiz, tüm çalışmaları değerlendirip, üzerine koymak; bu şekilde sürdürülebilir noktada ilimize katkı sunmuş oluruz" dedi.

Toplantı; işbirliği yapılan kurum temsilcilerinin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için yaygın eğitim faaliyetleriyle ilgili komisyon üyelerinin görüş, öneri, dilek ve temennilerinin ardından sona erdi.


 

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.