YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

26 Ağustos 1922'de başlayan ve 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Taarruzun 101. yılını gururla ve heyecanla kutluyoruz.

Bu büyük zafer Türk Milletinin bağımsızlığına düşkünlüğünün, kadın-erkek ve genç-yaşlı demeden böyle zamanlarda birbirine büyük bir güçle kenetlendiğinin ve bu güçlü birliğe her daim sahip olacağının göstergesi olmuştur. Bu zafer, İstiklal Marşında Mehmet Akif'in dile getirdiği "Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım!" ifadesinin de vücut bulmuş halidir.

Türk Milleti, vatan toprağı söz konusu olduğunda gösterilen cesaretin ve kuvvetin timsalidir ve bundan sonra da bağımsızlığından ödün vermeden, bu günün öneminin farkında olarak Zafer Bayramını kutlamaya devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!" sözünün verdiği kuvvetle de birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edecektir.

101. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor; başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan mücadelesinde canını vererek bugün bu topraklar üzerinde yaşamamızı sağlayan kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize de minnetlerimi sunuyorum.

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.