YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce başlatılan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı.
EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı.

Değişim Programı kapsamında ilimizden koordinatör Çiftlikköy Şehit Muhammed İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesi Diyarbakır Bağlar TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi ile eşleşirken; Sabri Ekşinozlugil Anadolu İmam Hatip Lisesi paydaş okul olarak Şanlıurfa Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile eşleşerek programa katılmaya hak kazandı.

Programa kabul edilen okullar ve öğrenciler ekim ayı içerisinde 49 ilimizde toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ile Rasim Özdenören ve Hayrettin Karaman'a yönelik etkinlikler de yapacaklar. Öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları videolarla da Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Belgeseli hazırlanacak.

Kahramanmaraş merkezli depremler ve mevsimsel şartlar nedeniyle faaliyet içerikleri, öğrenci değişiklikleri, uygulama zamanı vd. revizyonlar için başvuru formu düzeltmelerine yönelik bilgilendirmeler, projeleri kabul edilen okullara resmi yazıyla gönderilecek.

28-03-202328-03-2023

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.