YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Çanakkale Zaferi, ezelden beri hür yaşamış bir milletin asla esir olmayacağının, güçlünün değil haklının kazandığının ve Çanakkale'nin geçilmez olduğunun ispatıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum." sözüyle haklı davasında vatanını savunmak için korkusuzca düşman üstüne giden ve geri dönmeyi asla düşünmeyen ecdadımızın onurlu savunması tüm tarih kitaplarına şu cümleyi yazdırmıştır: "Çanakkale Geçilmez!"

Çanakkale; vatanı için canını seve seve veren şehitlerimizin, gözünü kırpmadan kurşuna atlayan gazilerimizin, kağnılarla cepheye mermi taşıyan kadınlarımızın, okulunu bırakıp savaşmaya giden on beşlilerin bize mirasıdır. Bu miras bizim en büyük gücümüzdür. Bizler eğitimciler olarak bu mirasa sahip çıkarak çocuklarımıza ve gençlerimize aktaracağız.

Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız, bağımsızlığımız birlik ve beraberliğimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.