YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yapılmakta olan ve yapılacak çalışmaları değerlendirmek amacıyla Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve sektör temsilcileri bir araya geldi.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği ve laboratuvar hizmetleri alanlarında eğitim veren okullarda öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerini artırmak tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve sektör temsilcileri, Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir araya geldi.

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü temsilen Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ercan Yalçın, Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına Okul Müdürü Ercan Gökkaya, Teknik Müdür Yardımcısı Hasan Sağlam, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Öztürk katıldı.

Geleceğin tarımda, tarımın geleceğinin de gençlerde olduğunu öngörerek tüm sektörlerde olduğu gibi tarımda da işini bilen ve iyi yapan personellerin yetişmesini sağlamak amacıyla imzalan protokol kapsamında gerçekleştirilen toplantıda; Millî Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde tarım ve gıda sektöründe meydana gelen çalışmaları takip etmek ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla yapılmakta olan ve yapılacak olan mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerine ilişkin usul ve esaslar görüşüldü.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.