YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN YARIYIL TATİLİ MESAJI

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini Yalova eğitim camiası olarak öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin kıymetli çalışmalarıyla hep birlikte başarılı şekilde tamamladık. Geçen dört aylık süreçte hem Müdürlüğümüzde hem okul ve kurumlarımızda birçok projeye ve çalışmaya imza attık. Yeni okullarımızı hizmete açtık, ailelerimizi eğitim sürecinin içerisine aldık, anaokulundan liseye kadar tüm kademelerimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilimizde eğitim kalitesini artırmak için çabaladık.

Biz eğitimciler her bireyin gelişimine etki eden en önemli unsurlardan biriyiz. Bu nedenle çabamız daima topluma en iyiyi, en güzeli, en doğruyu göstermektir.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler bizim için çok özelsiniz. Hepiniz ayrı bir değersiniz. Bizler sizlerin içindeki gizli güçleri çıkarmak için her daim çalışmaya devam ediyoruz. Eğer sizlere biraz da olsa ışık olabiliyorsak işlerimizi doğru yapıyoruz demektir.

Gerçekleştirdiğimiz projelerle, keyifli ve verimli çalışmalarla bir yarıyılı daha tamamladık. Bir dönem bitti ve sizler bugün çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Tatilde öncelikle bolca dinlenin ve öğretmenleriniz tarafından karnelerinizle birlikte verilen kitapları mutlaka okuyun. Tatil dönüşünde okullarımızda tekrar buluşmak dileğiyle hepinizin gözlerinden öpüyor, iyi tatiller diliyorum.

Kıymetli velilerimiz,

"Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımızdır." diye başladığımız bir dönemi daha başarıyla bitirmenin gururunu yaşıyoruz.

Sizlerden isteğimiz, başarının sadece karnede gördüğünüz notlardan ibaret olmadığını bilmenizdir. Çocuklarınızla güzel zamanlar geçirmeyi ihmal etmeyiniz, bir dönem boyunca yaptıklarıyla ilgili onlarla görüşünüz. Bol bol sohbet ediniz ve sizler de kitap okuyarak onlara örnek olmaya gayret ediniz. Evlatlarınızla birlikte mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Değerli meslektaşlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere gösterdiği hedefler doğrultusunda geleceği emanet ettiği gençleri en güzel şekilde eğitmek bizim vazifemizdir. Onları fabrikadan çıkan tek tip ürün gibi değil de her birini farklı düşünebilen, farklı yetenekler sergileyen ve farklı işler başarabilen gençler olarak yetiştirmeliyiz. Onlar birer kristal ve o kristalleri çeşitli formlara sokan sanatçılar da sizlersiniz.

Sizlere sıkı bir çalışma ile geçirdiğimiz birinci dönemde göstermiş olduğunuz büyük çabalarınızdan dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı bir tatil dönemi diliyorum.

İkinci eğitim dönemine heyecanla başlamak dileğiyle herkese sevgilerimi sunuyorum.

 

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.