YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"365 GÜN ÖYKÜ" PROJESİNE KATKIDA BULUNAN ÖĞRETMENLERİMİZ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'Yİ ZİYARET ETTİ

"365 Gün Öykü" Projesine yazar olarak katkı sağlayan Aydede Anaokulu Öğretmeni Melek Karaboğa ve çizer olarak katkı sağlayan Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğretmeni Aslıhan Mestanoğlu'na, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen başarı belgeleri takdim edildi.


Çocukların gelişimini erken yaşlardan başlayarak ve her gün öykü okuyarak desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç liderliğinde, 2020 yılı itibariyle yapılan ilk çalışmada Türkiye'nin birçok ilinden öğretmenin katılımıyla yazılan çocuk hikâyelerinin ortak bir havuzda toplandığı "365 Gün Öykü" Projesi başlatıldı.

İnceleme ve yazar komisyonları tarafından seçilen ve resimlenecek hikâyeler için ilimizden bu projeye yazar olarak katkı sağlayan Aydede Anaokulu Öğretmeni Melek Karaboğa ve çizer olarak katkı sağlayan Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğretmeni Aslıhan Mestanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe'yi ziyaret ederek proje süreciyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Öğretmenlerimizi tebrik eden Akmeşe, kendilerine Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen başarı belgeleri de takdim etti.

OKUL ÖNCESİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARI TASARIMLARI YALOVA'DAN

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ortak protokolü ile iş sağlığı ve güvenliğinin okul öncesinden itibaren öğretilmeye başlanması amacıyla Okul Öncesinde İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında bir öğretmen ekibi oluşturularak oyun yoluyla öğretilebilecek kurallar belirlendikten sonra Eşleştirme kartları, Sağlık ve Güvenlik Tahtası, Sağlık ve Güvenlik Panosu, Kodlama, Algoritma, Su Doku, Yolu Takip Et ve Hikâye Küpleri oyunları geliştirildi. Oyunların görsellerinin çizilmesi ve tasarımlarının yapılması için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenimiz Aslıhan Mestanoğlu görevlendirilerek 2021 Aralık ayında yapılan çalıştayda çizimlere başlandı ve 2022 Aralık ayında Sağlık ve Güvenlik Oyun Kutusu pilot okullara dağıtıldı.

Özverili çalışmalarıyla projeye katkıda bulunan öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

04-01-202304-01-202304-01-202304-01-202304-01-2023

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.