YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE, YALOVA BASINIYLA KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Yalova Valisi Muammer Erol ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, Yalova'da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE, YALOVA BASINIYLA KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Yalova Valisi Muammer Erol ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, Yalova basını ile Uygulama Oteli Salonunda gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya geldi.

Samimi bir ortamda sohbet eşliğinde gerçekleştirilen programda Müdürümüz Akmeşe, basın mensuplarına Müdürlüğümüz bünyesinde bugüne kadar yapılan ve devam eden çalışmalar ile projeler hakkında bilgi verdi.

AKMEŞE: "İLİMİZDE KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI"

Akmeşe, aktardığı bilgiler kapsamında "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" Projesi kapsamında 28 yeni okul kütüphanesi açıldığını, "Sen Okudun Yalova da Okusun" Projesi ile beraber kütüphanelerimizdeki kitap sayısının 73 binden yaklaşık 150 bine çıkarıldığını söyleyerek bu sayının artırılması için çalışmaların devam ettiğini, ayrıca okul öncesi 5 yaş okullaşma oranının %99'a ulaştığını ifade etti.

KÖY YAŞAM MERKEZLERİMİZ CAZİBE MERKEZİ OLUYOR

İlimizde 11 yeni köy yaşam merkezinin açıldığını belirten Akmeşe; bünyesinde matematik ve astronomi atölyelerinden tarım alanlarına, fiziksel aktivite sahalarından kafeteryasına kadar birçok birimi barındıracak olan köy yaşam merkezlerinin haftanın yedi günü hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin hizmetinde olacağı bir cazibe merkezi olarak planlandığını dile getirdi.

HAYAT BOYU ÖĞRENME VE AİLE OKULU EĞİTİMİNDE ORTALAMANIN ÜZERİNDE BAŞARI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yalova Halk Eğitimi Merkezi için belirlenen kota daha önce 30 bin kursiyer iken bu yıl kursiyer sayısı 58 bin 694'e ulaştı. Böylece il geneli nüfusun %20'si halk eğitimi kurslarına katıldı ve bu alanda Türkiye ortalaması %10 iken ilimizde %20 olarak gerçekleşti. Aile Okulu Projesi kapsamında da il genelinde 3 bin 280 velimiz eğitimlere katılım sağladı.

OKULLARIMIZDA HAYATA GEÇİRİLEN PROJELERLE GENÇLERİMİZİN SOSYAL BECERİLERİNE KATKI

Müdürlüğümüz koordinasyonunda hayata geçirilen "BirTakım Okumalar", "Hadi Beni İkna Et!" ve "Sahne Gençlerin" projeleriyle okullarımızda öğrencilerimizin birlikte zaman geçirmelerini, birbirleriyle sosyalleşmelerini ve akran etkileşimin güçlenmesini sağladıklarını ifade eden Akmeşe, bu sayede akademik başarıya da destek olunduğuna dikkat çekti.

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİMİZİN DÖNER SERMAYELERİ GÜÇLENDİRİLDİ

Süreç içerisinde mesleki ve teknik Anadolu liselerimizdeki döner sermaye geliri 4 milyon 658 bin 577 liradan 12 milyon 232 bin liraya yükseldi.

YATIRIM PROGRAMLARIMIZLA MEVCUT OKULLARIMIZ GÜÇLENDİRİLDİ, YENİ OKULLAR İÇİN ADIMLAR ATILDI

Eğitim yatırımlarımız çerçevesinde ihtiyacı olan okullarımızın yeni blokları inşa edildi, yeni anaokullarımız bu eğitim öğretim yılında faaliyet geçti. Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında talep edilen onarımlar, %94.23 oranında gerçekleştirildi. Merkez dahil tüm ilçelerimizde halen görüşme ve ihale aşamasında olan okullarımızın en kısa zamanda, inşaatı devam eden okullarımızın da yeni eğitim öğretim yılında faaliyete geçmesi için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

AKMEŞE: "SİZ DEĞERLİ BASIN MENSUPLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ."

Programda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Akmeşe, ilimizde yürütülen eğitim yatırımlarının, yürütülen çalışmaların ve gerçekleştirilen projelerin halka duyurulmasında önemli bir rolü bulunan basın mensuplarına bugüne kadar verdikleri destek ve gösterdikleri özveri için teşekkür etti.

31-12-202231-12-202231-12-202231-12-202231-12-202231-12-2022

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.