YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULA DEVAM ETMEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİ EĞİTİM SÜRECİNE DAHİL ETMEK İÇİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

"Herkes için bir eğitim seçeneği var!" anlayışıyla herhangi bir sebepten eğitim hayatı kesintiye uğramış gençlerimizi eğitime ve istihdama kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor.
OKULA DEVAM ETMEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİ EĞİTİM SÜRECİNE DAHİL ETMEK İÇİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Eğitimden uzak kalmış ya da herhangi bir sebepten eğitimini tamamlayamamış öğrencilerimizi eğitim paydaşlarımızla iş birliği yaparak eğitim sürecine dahil etmek için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

AKMEŞE:"KAYIT DIŞI ÖĞRENCİLERİMİZİ YENİDEN EĞİTİM SÜRECİNE DAHİL ETMEK İÇİN GEREKLİ İŞ BİRLİKLERİNİ YAPIYOR, ÖĞRENCİLERİMİZLE DE BİR ARAYA GELİYORUZ."

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe; öğrencilerin devamsızlık ve okul terki oranlarının azaltması için okullarımızda gerekli önlemlerin alınması için rehberlik çalışmalarının sürdürüldüğünü belirterek kayıt dışında olan öğrencilerin yeniden eğitim sürecine katılması için de çalışmaların yapıldığını söyledi. Akmeşe; "Bu süreçte aile-okul iş birliğinin yanı sıra istihdam olanağı sağlayan kurum ve kuruluşların da öğrencilerin eğitime dahil olmasında önemli rolü bulunuyor. Ayrıca eğitimini sürdürmek isteyip de ilk adımı nasıl atacağını bilemeyen öğrencilerimiz için gerekli yönlendirme, rehberlik ve farkındalık çalışmalarını basın ve sosyal medya aracılığıyla yapıyoruz." diyerek Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından da ifade edildiği gibi "Tek bir çocuğumuzun dahi eğitim sisteminin dışında kalmasını kabullenemeyiz." anlayışının benimsendiğini sözlerine ekledi.

Bu çalışmalar kapsamında, daha önce çeşitli nedenlerden eğitim süreci dışına çıkmış olan ve mesleki eğitim alacak olan öğrencilerimiz Aslı ve Yusuf'u evlerinde ziyaret eden Müdürümüz Akmeşe; Aslı'nın kuaför, Yusuf'u da sıhhi tesisatçı olmak istediğini, kayıt işlemlerinin hemen yapıldığını da söyledi.

Öğrencilerimizin hem bir meslek sahibi olmaları hem de mezun olduktan sonra bir işletmede meslek hayatına atılmaları için çalışmalarımız tüm paydaşlarımızla birlikte devam ediyor.

29-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-2022

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.