YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 10 KASIM MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, Atatürk'ün vefatının 84. yıl dönümünde bir anma mesajı yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 10 KASIM MESAJI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 84. ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyorum.

Vatanın her karış toprağı için verdiği mücadelelerle, Türk'ün gücünü tüm dünyaya gösteren liderliğiyle herkesin takdirini ve saygısını kazanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bir asker değil; zekâsı, dehası, iletişim gücü ve bilime katkısı ile de tarihe adını altın harflerle yazdırmış bir devlet adamıdır.

Dünyada "Başöğretmen" olarak kabul gören tek lider olan Atatürk, bağımsızlık için silah arkadaşlarıyla ve milletimizle omuz omuza mücadele etmiş, Türkiye Cumhuriyetini kurarak bu toprakları vatan kılmış, tarihe verdiği yönle tüm dünyanın örnek aldığı bir asker ve devlet adamı olmuştur. Ayrıca Türk dilinin gelişimine, eğitime ve bilime verdiği önemle daima umut ışığı ve yol gösterici olmuş; "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." sözleriyle de gençlere olan güvenini onlara bu vatanı emanet ederek ifade etmiştir.

Başta gençlerimiz olmak üzere bugün yine hepimiz her zamankinden daha büyük bir ümit ve kararlılıkla geleceğe ilerlerken "en büyük eseri" Cumhuriyetimizi yılmadan korumanın hepimizin görevi olduğunu unutmadan, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan uğruna canını siper etmiş tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Halil İbrahim AKMEŞE
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.