YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YALOVA'NIN YAŞAM MERKEZİ OLACAK "KİRAZLI FAHRİ TUNA KÖY YAŞAM MERKEZİ" PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kirazlı Köy Yaşam Merkezi protokolü, Yalova Valiliği himayesinde Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yalova Group arasında bugün imzalandı.
YALOVA'NIN YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan köy yaşam merkezleri projesi kapsamında açılacak olan "Kirazlı Fahri Tuna Köy Yaşam Merkezi" Protokolü bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Yalova Group arasında imzalandı.

Yalova Valisi Muammer Erol himayesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe ve Yalova Group adına Bağışçılar Orbay Tuna ve Onay Tuna tarafından imza altına alınan protokol ile Köy Yaşam Merkezlerinin Yalova'da önemli bir örneği haline gelecek olan Kirazlı Köy Yaşam Merkezi, 13 bin metrekarelik alanıyla her yaştan insanımızın faydalanabileceği bir cazibe merkezine dönüşecek.

AKMEŞE: "KİRAZLI FAHRİ TUNA KÖY YAŞAM MERKEZİ, ÖĞRENCİLERİMİZ VE YALOVA HALKI İÇİN BİR YAŞAM MERKEZİ OLACAK."

13 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek olan Kirazlı Fahri Tuna Köy Yaşam Merkezinin öğrenciler ve Yalova halkı için adeta bir yaşam merkezi olacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe; merkez bünyesinde matematik ve uzay merkezi, gözlemevi, bilim, sanat ve kültür evi, özel eğitim yaşam merkezi, tarım uygulama alanı, kümes hayvancılığı, kütüphane, seramik atölyeleri, amfi tiyatro ve açık hava sineması, kafe-restoran, izci evleri ve eğitim alanı, dinlenme ve oyun alanları gibi birçok disiplini barındıracak ve planlama dâhilinde her kademeden öğrencimize ve vatandaşa hizmet edecek bir cazibe merkezi oluşturma gayreti gösterildiğini söyledi.

YALOVA'DA KAPALI OLAN DOKUZ KÖY OKULUMUZ KÖY YAŞAM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

Bu çalışmanın haricinde Yalova'nın farklı ilçe ve köylerinde yer alan ve kapalı olan dokuz köy okulu, tadilattan geçirilerek birer köy yaşam merkezi haline dönüştürüldü. Köy Yaşam Merkezlerimiz, rahatlıkla ulaşılması ve ilimizdeki tüm öğrencilerin belirli programlar dahilinde oluşturulacak alanlarda yıl içerisinde eğitim almalarına imkan sağlamasıyla birer öğrenme merkezi olarak da öğrencilerimizin ve tüm Yalovalıların hizmetine açık olacak.

05-10-202205-10-202205-10-2022

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.