YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELİNDİ

İlimizde turizm ve otelcilik alanında nitelikli işgücü sayısını artırmak amacıyla sektör temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirildi.
MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELİNDİ

Organize sanayi bölgelerindeki mesleki eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması, okullarla işletmeler arasında iş birliğinin güçlendirilmesi, istihdam olanaklarının ve nitelikli iş gücü sayısının artırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü çalışmaları kapsamında; ilimizde turizm ve otelcilik alanında nitelikli işgücü sayısının artırılması ve sektörde çalışanların sertifikalandırılması amacıyla sektör temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirildi.

Mesleki Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Dr. Uğur İnan başkanlığında Uygulama Oteli salonunda gerçekleştirilen toplantıya Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi yönetici ve öğretmenleri de katıldı. Mesleki Eğitim Programı ve Ustalık Telafi Programı konusunda sektör temsilcilerine bilgi verildi.

23-09-2022

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.