YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundaki en önemli zaferlerden biri olan Sakarya Meydan Muharebesinin ardından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik unvanı ve Mareşallik rütbesi verilmesi sonrası her yıl 19 Eylül'de kutlanan Gaziler Gününde, istiklal mücadelesinde vatan uğruna canlarını ortaya koymaktan kaçınmayan, bugün bu topraklar üzerinde şanlı bayrağımızın dalgalanması için "Ölürsek şehit, kalırsak gazi" diyerek çıktıkları savaş meydanlarında kendilerini siper eden ve nice mücadelelerle tarih yazan şehit ve gazilerimize minnetlerimi sunuyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anarken hayatta olan gazilerimizin bu özel gününü tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.