YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı başlarken bir kutlama mesajı yayımladı.  
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Yalova'mızda da yeni eğitim öğretim yılının ilk zili 12 Eylül Pazartesi günü çalıyor.

Öğrenilenlerin hayata entegre edilmesini sağlaması açısından önem taşıyan eğitim, bireyin öğrenme ve düşünme yetisini geliştirme sürecinde de önemli bir etken olarak yer alıyor. Tarihsel süreçten toplumsal değerlere, adab-ı muaşeretten genel kültüre kadar birçok alanda bireyi donatan ve onu hayata hazırlayan okul ise, ikinci evleri olarak çocuklarımızın hayatında büyük önem taşıyor.

Eğitimin önemini Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." sözünden de anlamamız mümkündür. Eğitimciler olarak bu süreçte hedefimiz her zaman olduğu gibi milli ve manevi değerleriyle barışık, ülkesini seven, nitelikli, özgür, evrensel ve yerel değerleri algılamış başarılı nesiller yetiştirmek olacaktır.

Bu hedef doğrultusunda, öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim yılına daha nitelikli ve iyileştirilmiş koşullarda başlayabilmelerini sağlamak için yaz döneminde okullarımızda birçok çalışma gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığımız koordinasyonunda yürütülen Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında okullarımızın fiziki koşullarını iyileştirmek için bakım onarım çalışmalarının ve okullarımızın yenilenmeye ihtiyacı olan alanlarının yeniden düzenlenmesinin yanında ihtiyaç duyulan eğitim materyallerinin temini için de okul yönetimlerimiz tarafından yaz döneminde özveriyle ve aktif bir şekilde çalışmalar sürdürüldü.

Ayrıca Mesleki Eğitim Merkezleri ve yeni açılacak olan Köy Yaşam Merkezleri ile hem gençlerimizin istihdam garantili eğitim almalarını, hem de 7'den 70'ye her yaştan insanın atölyeler, kurslar ve eğitimlerle meslek edinmelerini sağlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bunların yanında inşaatı süren yeni okul binalarımızın kapılarını da en kısa zamanda eğitim öğretime açmak için sabırsızlanıyoruz.

Yeni eğitim öğretim yılını, gerek Bakanlığımız gerekse Müdürlüğümüz düzeyinde eğitimin niteliğini artıracak ve nitelikli eğitimi sürdürülebilir kılacak projelere imza atacağımız ümidi ve heyecanıyla karşılarken eğitimin temel taşları olan öğrencilerimize, velilerimize ve meslektaşlarıma şunları söylemek isterim:

Sevgili Öğrencilerimiz,

Uzun bir yaz döneminin ardından yeni eğitim yılında yeniden ders başı yapıyorsunuz. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar hepinizin içinde farklı bir heyecan ve mutluluk olduğunu tahmin ediyorum.  Unutmayın ki; eğitim hayatınız süresince ortaya koyacağınız her çaba ve başarı başta aileleriniz olmak üzere hepimiz için gurur vesilesi olacaktır. Başarılarınızın gelecekte de artarak devam etmesi için başarılı, güvenli ve düzenli bir ortam yaratmak bizlerin görevi; çok çalışmanın yanında öğrenme hevesi ve merakı içinde olmak da sizlerin görevi ve sorumluluğudur. Sizlere bunun farkında olarak geçireceğiniz başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarımız bolca dinlendiklerini ve heyecan içinde olduklarını ümit ettiğimiz bir yaz tatilinin ardından yeni eğitim öğretim yılına başlıyor. Yeni bilgilerle donanacakları, yeni deneyimlere sahip olacakları, biraz daha büyüyüp gelişecekleri bu süreçte en büyük destekçileri her zaman olduğu gibi sizler olacaksınız. Çocuklarımız sizlerin desteğiyle kendilerini ifade edebilen, kendine güvenen, çok yönlü ve araştırmacı bir kimliğe sahip olabilecekler. Okula başladıkları ilk gün ders kitaplarına ve yardımcı kaynaklarına da ulaşacak olan öğrencilerimizin öğrenme süreçlerinde öğretmenlerimizle iş birliği içinde olmanız temennisiyle ve "Sizin çocuklarınız  bizim  çocuklarımızdır." diyerek yeni eğitim öğretim yılının sizler için de hayırlı olmasını diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yarınların, gözleri ışıkla ve umutla bakan yetişkinleri olmaları için biz eğitimciler büyük sorumluluğa sahibiz. Çünkü bizler öğrencilerimizin sadece akademik gelişimlerinde değil duygusal ve sosyal gelişimlerinde de çok önemli ve etkin bir rol almaktayız. Bu nedenle onların gelişimlerini desteklerken kendimizi de sürekli güncellemek ve nitelikli eğitimin bir parçası olma heyecanını her daim içimizde taşımak temel sorumluluğumuzdur. Çocuklarımızın yukarıda ifade ettiğim gibi geleceğe ışıkla ve umutla bakan bireyler olmalarını sağlamamız ancak böyle mümkündür. Onlardan beklediğimiz öğrenme hevesini bizlerin de daima içimizde taşımamız gerekliliğiyle 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının Yalovamız başta olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm paydaşlarımızla uyum içinde çalışacağımız başarılı bir yıl diliyorum.

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.