YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Harezmi Eğitim Modeli Tanıtım Toplantısı Yapıldı

23/10/2019
Harezmi Eğitim Modeli Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Harezmî Eğitim Modeli Tanıtım Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir başkanlığında Müdürlük Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Toplantıya Harezmî Eğitim Modeli İl Koordinatörü Mevlüt Erdem ile Harezmî Eğitim Modeli Uygulama okullarımızdan 700. Yıl Osmangazi İlkokulu ve Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir, eğitim öğretim sürecinde ki yoğunluğa rağmen ayrıca çaba göstererek büyük bir gayretle Harezmî Eğitim Modeline müracaat ederek kendilerine ekstra bir iş yükü alan yönetici ve öğretmenlere teşekkür ederek, Harezmî Eğitim Modelinin uygulanacağı okullarda görev yapacak yönetici ve öğretmenlerimize başarılar diledi.

Toplantı, Harezmî Eğitim Modeli uygulamasının özelde uygulama okullarımızda genelde ise ilimize faydalı olması temennisiyle sona erdi.

 

HAREZMÎ EĞİTİM MODELİ 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 yıl önce başlatılan bir eğitim modeli uygulamasıdır. 2019 ? 2020 Eğitim Öğretim Yılında 58 ilde farklı tür ve kademelerdeki 706 okulda uygulanacak.

Harezmî Eğitim Modeli, genel anlamda «Soru çözen değil, sorun çözen öğrenci yetiştirme»  modeli olarak tarif edilmiştir. Harezmî Eğitim Modeli bir eğitim öğretim yılında 22 hafta süren bir çalışmadır. Okul idareleri tarafından bir « Harezmî Eğitim Modeli Uygulama Sınıfı » oluşturularak, bu uygulama sınıfında disiplinler arası eğitimler verilecektir. Bu uygulama sınıflarında eğitimlere katılacak öğretmenlerin çalışma programı yine okul idareleri tarafından düzenlenecek olup, uygulama sürecine katılacak öğrenciler tespit edilecek.

Öğrencilerin (HİS) Hayatın İçinden Sorunlar konusunda düşünceleri araştırılarak, o yıl çözülmesi düşünülen sorun tespiti yapılacaktır. Tespiti yapılan sorun üzerinde farklı disiplinlerden (branş-alan) oluşan öğretmenlerin bir arada olduğu dersler gerçekleştirilecek.


24-10-201924-10-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.