YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İle Eğitimde İş Birliği Protokol İmzalandı

21/06/2019
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İle Eğitimde İş Birliği Protokol İmzalandı

 

Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi için iş birliği protokolü imzalandı.

 

Müdürlüğümüz Toplantı Salonu'nda imzalanan bu protokolün amacı, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi, beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitekli insan gücünün yetiştirilmesi, gençlik ve spor alanındaki hizmet ve faaliyetlerde işbirliğinin güçlendirilmesidir.

 

Sporun tabana yayılmasının bir aşama olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; " Spor, Sanat ve Kültürle Tam Öğrenme Projesi kapsamında yapmış olduğumuz etkinliklerle başarılı sonuçlar elde ettik.  3 yıl önce 3 bin olan lisanslı öğrenci sayımız bu yıl 10 bin 500'e çıkardık. Biz sporu sanıldığı gibi sadece bir fiziksel hareket ya da kas gelişimi olarak görmüyoruz. İnsanın zihinsel gelişimi ne kadar önemli ise sportif açıdan kazanacağı değerler de fiziksel gelişimi de o kadar değerli ve önemli. Spor demek, aslında çocukların bağımlılıktan uzaklaşması demek. Spor demek, aslında çocukların iş birliğini, takım çalışmasını öğrenmesi demek." ifadelerini kullandı.

 

2023 eğitim vizyonumuz kapsamında bu yıl okullarımızı nitelikli birer eğitim-öğretim ortamları olmaları için atölyeler kurmakla kalmadık ayrıca öğrencilerimiz için birer yaşam merkezi olmasını da gözettik ve onların potansiyellerini fark edecekleri, geliştirebilecekleri Okul Spor Kulüpleri oluşturmaları için bu protokolü imzaladık.

 

Öğrencilerimizi sporun her alanında iddialı olmasını temel bir hedef ve öncelik sayıyoruz. Bu doğrultuda inanıyorum ki her bir öğrencimiz, belki gelecekte Türkiye´nin sporda yüz akı olacak." dedi.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet KALYON' da: "Beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, gençlik ve spor alanında faaliyetlerin güçlendirilmesi için her türlü işbirliği içerisindeyiz. Çocuklarımızı spora yönlendirerek ilimiz adına başarılara imza atan İl Müdürümüz Ali TOSUN'a ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

 

Bu iş birliğiyle, protokolle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün öznesi ortak olan çocuklar ve gençlerle ortak bir hayale, geleceğe doğru yönetmesi mümkün olabilecek.


21-06-201921-06-2019

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.