YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı

25.05.2021
Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Millî Eğitimimizin genel amaçları ve Anadolu imam hatip liselerinin kuruluş misyonu çerçevesinde, örgün eğitim kapsamındaki anadolu imam hatip liseleri ve çok programlı liseler bünyesindeki imam hatip programlarına devam eden öğrencilerimizin ilgi istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmesini sağlamak,  kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek yetkinlik ve özgüven kazanmalarını sağlamak amacıyla "Mesleki Yarışmalar" düzenlenmektedir.

 

Bu kapsamda; imam hatip okulları öğrencilerimizin meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" il yarışması ilimizde anadolu imam hatip liseleri ve çok programlı liseler bünyesindeki imam hatip programlarına devam eden öğrencilerimizden okul içi yarışmalarda birinci olan öğrencilerin katılımıyla çevrimiçi olarak yapıldı.

 

Çiftlikköy Şehit Muhammed İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü koordinatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen il yarışmasında, seçici kurul tarafından aşağıdaki öğrenciler dereceye girmiştir. Kocaeli ilinde düzenlenecek Bölge Yarışmasında ilimizi temsilen BİLAL UYANIK temsil etmeye hak kazandı.

 

GENÇ SEDA KUR'AN-I KERİM-İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI SONUCU SIRALAMASI

 

1. BİLAL UYANIK - YALOVA ANADOLU İMAM HATİPLİSESİ

2. OMAR E.O.JUNEINAH - ÇİFTLİKKÖY DİRİLİŞ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

3. MAHMUT KARAHASAN - ARMUTLU ANADOLU İMAM HATİP ANADOLU LİSESİ

4. YAHYOHON ERGASHEV - ALTINOVA BÜLENT ÖZYÜRÜK ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

5. AMMAR ALFAT - ÇINARCIK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

25-05-202125-05-202125-05-202125-05-202125-05-2021

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.