YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Oktay Sinanoğlu Fen Bilimleri Yarışması Gerçekleştirildi

07/12/2018
Geleneksel Oktay Sinanoğlu Fen Bilimleri Yarışması Gerçekleştirildi

         İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün himayelerinde, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinin bünyesinde geleneksel 4. ” Oktay Sinanoğlu Fen Bilimleri Yarışması” 05.12.2018 Çarşamba günü  gerçekleştirildi. Yarışmaya il genelindeki tüm ortaokulların 8. sınıf birincileri katıldı.

         Program, Oktay Sinanoğlu’nun hayatı ve eserlerini içeren sunum, film gösterimi ve onun gençlere öğütlerinden birkaç paragraf okunarak başladı ve yarışmaya katılacak öğrencilerin tanıtımıyla devam etti.

          Dereceye giren öğrencilerin açıklandığı ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Halil DAL, Okul Müdürleri, Okulumuz Yönetici ve Öğretmenleri iştirak ettiler. Ödül töreninde bir konuşma yapan Okul Müdürü Sedat OYMAK, bu yıl 4.sü düzenlenen yarışmanın önemine değinerek yarışmaya katılan öğrencileri ve danışman öğretmenlerini tebrik etti ve   "Oktay Sinanoğlu milli bir değerdir ve her gencimizin birer Oktay SİNANOĞLU olmak hedefiyle çalışması önemlidir.  Yarışmadan hangi sonucu alırsanız alın sizler okullarınızdan birinci olarak geldiniz. Dolayısıyla sizler her biriniz birincisiniz. Hayatınızın farklı dönemlerinde gireceğiniz bütün sınavlarda güzel sonuçlar elde etmenizi, başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN yaptığı konuşmasında “Sevgili öğrenciler, akademik başarılarınız elbette önemlidir, ancak sadece akademik başarıların arttırılmasına yönelik beklentimiz yoktur. Bunun yanında; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; üretmeye odaklı düşünen, bilime sevdalı ve teknoloji üretmeye hevesli gençler olarak yetiştirilmenizi önemsiyoruz. Yarışmayı düzenleyen Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisemizin yönetici ve öğretmenlerine, yarışmaya katılan okullarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.” dedi. 

         Yarışmaya katılan toplam 21 öğrenciye katılım belgesi, hatıra madalyası ve okulun imalatı olan kolonya takdim edildi.

 Yarışma komisyonun yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrenci ve okulları:

        1. EGE YİĞİT KÖKSAL - Yalova Özel Doğa Koleji

        2. BENGİSU HENDEN- Piyalepaşa Ortaokulu

        3. NİL DURU ÖZEN- Saffet Çam Ortaokulu

        Öğrencilerin ödülleri olan tablet bilgisayarlar; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet Aydın ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Halil Dal tarafından öğrencilere takdim edildi. Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

07-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.