YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Evde Sanat Var' Projesiyle Öğrencilere Sanat Eğitimi

09/04/2020
'Evde Sanat Var' Projesiyle Öğrencilere Sanat Eğitimi

Öğrencilerimizin Görsel Sanatlar dersinden, derse ait bilgiler içeren etkinliklerden, evlerinde de faydalanabilmeleri amacıyla "Evde Sanat Var" eTwinning projesi Kardelen İlk-Ortaokulu bünyesinde yürütülmektedir.

"Evde Sanat Var" Projesi Türkiye'nin farklı şehirlerinden Görsel Sanatlar öğretmenleri; konu anlatımlarının yanında evde eğitsel oyun, bireysel çalışma ve gösterip-yaptırma yöntemlerine uygun olan etkinlikler hazırlayarak bunlarla ilgili bilgiler sunmayı amaçlamaktadır.

Son günlerde yaşanan pandemi sürecinde evlerinde bulunan öğrencilerimizin eğitimlerini desteklemek için eTwinning projesinin ilimizde tüm okullarda uygulanmaya başladı

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, "Sanat eğitimi eğitim sistemi içerisinde tamamlayıcı bir özelliktedir. Sanat eğitimi alan birey; fen ve sosyal alanlarda da başarı gösterebilmektedir.Bu nedenle, öğrencilerin eğitim öğretim hayatı uzaktan eğitim ile devam ettirilmektedir. Öğrencilerimizin akademik alanda aldığı uzaktan eğitime ek olarak "Evde Sanat Var" projesi sayesinde "Görsel Sanatlar" dersinden, derse ait bilgiler içeren etkinliklerden, konu anlatımlarından evlerinde de faydalanabilmeleri amaçlanmıştır. Pandemi sürecinde evlerinde bulunan öğrencilerimizin gerek akademik gerekse psikolojik olarak desteklenmelerinin yanı sıra beceriye dönük faaliyetlerle de yönlendirilmeleri büyük önem arz etmektedir.

Öğrencilerimizin bireysel gelişimini her zaman ve her yerden desteklemek için yürütülen eTwinning projesinin ilimiz genelinde yaygınlaştırılarak tüm öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyorum. Başta projeyi yürüten Kardelen İlk- Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerimiz olmak üzere ilimiz genelinde bu tür çalışmalara destek veren tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Geleceğimizin teminatı kıymetli evlatlarımıza, gayretlerini esirgemeden her şart ve ortamlarda desteklerini sürdüren tüm eğitim camiasına şükranlarımı sunuyorum."  ifadelerinde bulundu.

Proje çalışmalarının uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında değerlendirilerek yaygınlaştırılması sağlanacaktır.


09-04-202009-04-202009-04-202009-04-202009-04-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.