YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Uzaktan Eğitim Programı Kapsamında Öğretmenler Sporla Buluştu

01/09/2020
eTwinning Uzaktan Eğitim Programı Kapsamında Öğretmenler Sporla Buluştu

Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi eTwinning İl Koordinatörlüğü tarafından planlanan "eTwinning Buluşturur" Uzaktan Eğitim programı kapsamında Sağlık, Spor ve Beslenme alanlarında ilk hafta etkinlikleri gerçekleştirildi.

3 hafta olarak planlanan Uzaktan Eğitim sürecinde her pazartesi günü Sağlık, Spor ve Beslenme konularında eğitim verilmesi planlandı.

Yoğun bir katılım sağlanan etkinliklere Sağlık temasında Gülsün Emre tarafından İlkyardımın önemi ve ilkyardıma muhtaç kişilere yapılacak müdahaleler, Pandemi sürecinde dikkat edilmesi gereken konular anlatıldı.

Spor temasında Esra Solmaz ve Osman Gökay Şimşek Pandemi sürecinde evde kolay spor etkinlikleri konusunda uygulamalı eğitimler verdi. Sporun gündelik hayattaki öneminin yanı sıra sağlığa faydası ve doğru spor kuralları konusunda da teknik bilgiler sunuldu.

Beslenme temasında Züleyha Gülerman, sağlıklı beslenmede dikkat edilecek hususlarda açıklamalarda bulunarak, özellikle Pandemi sürecine yönelik tavsiyelerde bulundu. Doğru ve dengeli beslenmenin yanı sıra hareketli bir yaşamın önemine de dikkat çekerek, öğrencilerimizin beslenmelerine de dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, Bakanlığımızın yayımlamış olduğu kılavuz doğrultusunda uzaktan eğitimle uygulamalı eğitimlerde görev alan ve konulara ilgi gösteren katılımcı öğretmenlere teşekkür etti.


01-09-202001-09-202001-09-202001-09-2020

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.