YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Türkiye Ekibinden Çevrimiçi Çalıştayı

24.02.2021
eTwinning Türkiye Ekibinden Çevrimiçi Çalıştayı

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) bünyesinde kurularak eTwining Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında eTwining projesi yürütmek isteyen öğretmenlere rehberlik etmek amacıyla eTwining Çalıştayı düzenleniyor.

eTwining projelerinin nicelik ve niteliğini arttırmak amacıyla eTwinning İl Koordinatörümüz Mevlüt Erdem'in de yer aldığı, 13 ilimizden (Amasya - Antalya - Balıkesir - Batman - Bilecik - Bursa - Çankırı - Eskişehir - Isparta - İstanbul Anadolu - İstanbul Avrupa - Kocaeli - Yalova - Yozgat) 14 il koordinatörünün planlamaları sonucunda, 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde eTwinning projelerinin niteliklerinin artırılmasına yönelik "eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı" gerçekleştirilecek.

Özellikle eTwinning programına yeni katılmış ve henüz bir proje yapmamış öğretmenlerimize gerek proje yazma yöntem ve teknikleri gerekse nitelikli proje yazma konularında destek sağlanması hedeflendi. Bu kapsamda, çevrimiçi eğitim aracı üzerinden 88 farklı odada 845 katılımcıya 176 eğitimcimizin desteği ile gerçekleştirilecek olan çalıştay iki gün sürecek.

Çalıştayın açılış programına Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Böcük, 13 İl Millî Eğitim Müdürü ve Ulusal Destek Servisi Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer katılacak. Ulusal Destek Servisi uzmanlarının teknik destek sağlayacağı çalıştay sürecinde proje yazma uygulamaları gerçekleştirilecek.

İlimizden 133 öğretmenimizin anket formunda beyan ettikleri bilgiler doğrultusunda, eTwinning programına kayıtlı olan, daha eTwinning projesi yapmamış, farklı branş ve okullardan 30 öğretmenimiz katılımcı olarak belirlenmiştir. Aynı anket sonucunda 3 öğretmenimiz de eğitimci olarak destek sağlayacak. Böylelikle 30 öğretmenimiz diğer illerden katılan öğretmenlerle 10 ar kişilik gruplarda "Nitelikli eTwinning Projeleri Yazma" çalışmalarına katılarak, ilimize en az 30 farklı eTwinning projesi kazandırmış olacaklar.

Çalıştay Açılış Programı 24 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 10.30' da başlayacak olup, aynı zamanda https://youtu.be/-gBJYYDzHOQ web sitesinden de yayınlanacak.

24-02-202124-02-2021

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.