YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Ödülleri Sahiplerini Buldu

26.11.2020
eTwinning Ödülleri Sahiplerini Buldu

Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dil becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning Faaliyeti Türkiye'de Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yürütülmektedir. eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmektedir.

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "eTwinning" projelerinin ilimizdeki çalışmaları da artarak devam etmektedir.

2018/2019 Eğitim Öğretim yılı sürecinde ilimiz genelinde Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda gerçekleştirilen projeler sonucunda 3 okulumuz - Armutlu Vilayetler Birliği Hafize Sakız Anaokulu, Altınova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz "eTwinning Okulu" olmaya hak kazandı. Bu süreçte eTwinning projeleri uygulayan öğretmenlerimiz de kalite etiketleri ile ödüllendirildi. Şaban Temüge Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmenimiz Meltem Akdeniz Avrupa Kalite Etiketi İle Ödüllendirilirken, Altınova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Sınıf Öğretmenleri Hatice Yıldırım Ve Emel Aksoy, Altınova Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Duygu Cingirt, Armutlu Vilayetler Birliği Hafize Sakız Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Özlem Engin, Şaban Temüge Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmenimiz Meltem Akdeniz Ve Termal Akköy İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Nazan Gül Ulusal Kalite Etiketleri ile ödüllendirilmiştir. Bakanlığımız tarafından gönderilen ödüller ile Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan belgeler Covid 19 Salgın tedbirleri doğrultusunda hak sahiplerine verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan eTwinning İl Koordinatörü Mevlüt Erdem, "İl genelinde önceki yıllarda yapılan çalışmalara ek olarak geçen yıl birçok okulumuzdan öğretmenlerle birlikte çeşitli çalıştaylar gerçekleştirdik. Bunun sonuçlarını bu yıl alacağız. Her ne kadar 2020 ödül sahipleri belli olsa da henüz ödülleri tarafımıza ulaşmadığı için şimdiden ilgililere ödüllerini veremiyoruz. Ama şunu diyebilirim ki, geçen yıl 1 olan Avrupa Kalite etiketi sayımız 12'ye, 7 olan Ulusal Kalite Etiketi sayımız ise 41 çıkmıştır. Ayrıca geçen yıl 3 olan "eTwinning okulu" sayımız bu yıl 6 okulumuzun müracaat etme hakkı olarak artmıştır. Sonuç itibariyle tüm alanlarda ortalama % 757 artış göstererek ilimizdeki eTwinning projelerine kartopu etkisi yaratmış bulunmaktayız. Bu bakımdan öncelikle bizim koordinasyonumuzla çalıştaylara katılan çok kıymetli öğretmen arkadaşlarımıza ve projelerde azami gayret göstererek nitelikli proje yazan arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim."

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Sıddık Badıllı, Ödül dağıtım esnasında konuşmasında "Öğrencilerini zenginleştiren, okulunu hem Avrupa'da hem de Türkiye'de marka haline getiren, dönüştüren, yenilikçi, Yalova'mızın ve okulunun adını uluslararası platformlarda duyuran başta eTwinning il koordinatörümüz Mevlüt Erdem olmak üzere değerli idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu başarıdan dolayı teşekkür etti.

 "Verilen her emeğin karşılığını almak mutluluk verici bir durum. Şu anda da böyle bir mutluluğu yaşıyoruz. Bu verilerden görülüyor ki doğru yoldayız. Bir önceki yıla göre % 757 artış gerçekten kolay değil. Bu mânâ da başta eTwinning il koordinatörümüz Mevlüt Erdem olmak üzere emeği geçen tüm okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Abdülaziz Yeniyol adına teşekkürlerimi sunuyorum."

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Sıddık Badıllı' nın konuşmasının ardından Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ulusal Destek Servisi tarafından gönderilen ödüllerin dağıtımına geçildi. Belge dağıtımı ve fotoğraf çekimi pandemi kurallarına uygun bir ortamda gerçekleştirilerek katılımcılara teşekkür edildi.

26-11-202026-11-202026-11-202026-11-202026-11-202026-11-202026-11-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.