YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ellerin Dert Görmesin" Projesi hazırlık çalışmaları başladı

19.02.2021


Müdürlüğümüz koordinesinde Güzel Sanatlar Liseleri öğrencilerimizin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği protokolü kapsamında "Ellerin Dert Görmesin" projesi uygulama esasları çerçevesinde toplantı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ndeki toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Dr. Uğur İnan, İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli Av. Samet Örgü, Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Güzel Sanatlar Lisesi Müdürleri ve proje ekibi katıldı.

Genel Müdürlüğümüze bağlı Güzel Sanatlar Liselerinde öğrenim gören öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte, öncelikle okulun bulunduğu ilçede ve ilde bulunan okullarla, kamu kurum-kuruluşlarıyla, mahalli idarelerle, yerel yönetimlerle, sivil toplum örgütleriyle, öğrenci velileriyle buluşarak; toplumu mutlu edecek sanatsal, kültürel etkinliklerle toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dâhilinde yerel imkânlarla etkinlikler yapılması amacıyla, geçen yıl uygun görülen "Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor Projesi" bu yıl da uygulanıyor.

Okullarla ve diğer kurumlarla işbirliğiyle, koro ve solo çalışmaları, kimsesiz çocuklara, yetiştirme yurdunda veya sevgi evlerinde kalan çocuklara yönelik sanatsal ve kültürel etkinlikler, engelli öğrencilere yönelik enstrüman tanıtımları, belediyelerin veya mahalli idarelerin katkısıyla resmi kurum ve kuruluşların duvarları veya eğitim alanlarına resim, huzurevlerinde kalan yaşlı ve sakinlere yönelik konserler, etkinlikler, yerel yönetimlerle birlikte belirli gün ve haftalarda sanatsal etkinlikler, proje tanıtım faaliyetlerini içeren afiş, broşür gibi materyallerin tasarlanması, basılması, dağıtımı yapılmıştır.

Bu proje kapsamında,  Genel Müdürlüğümüze bağlı okullardan hizmet alan vatandaşların, okulların beğenisiyle dikkat çeken "Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor" projesinin yüz yüze eğitiminde başlayacağı ikinci dönem itibariyle devam etmesinin mesleki ve teknik eğitimi tanıtma, yönlendirme ve rehberlik çalışmalarına katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

2020-2021 eğitim-öğretim yılında COVID-19 tedbirleri kapsamında 15.01.2021 tarih ve 90757378-821.99-E.19249964 sayılı Onay ile uygun görülen bu projenin ilgili dokümanlarına http://mtegm.meb.gov.tr/www/sosyal-etkinlikler/icerik/2601 internet sayfasından ulaşılabilir.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.