YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Sağlık El Ele Projesi Başladı

26.10.2020
Eğitim Sağlık El Ele Projesi Başladı

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında "Eğitim ve Sağlık El Ele" projesi ile okullarda sağlık personeli bulundurulmaya başlandı.

Bu kapsamda çalışmaların yerinde gözlenmesi için Yalova Valisi Sayın Muammer Erol, , İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray Atatürk İlkokulu'nda incelemelerde bulundu.

Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray tarafından imzalanan protokol çerçevesinde; "okul/kurum çalışanlarının ve öğrencilerin sağlığının korunması, temizlik, sağlıklı beslenme ve hijyen konularında eğitimler verilerek farkındalık oluşturulması, Okul/kurum çalışanları, öğrenciler ve ailelerin sağlık okur yazarlığını arttırılması, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi amacıyla yapılacak faaliyetlerde iki kurum arasında işbirliğinin sağlanması ve Covid-19 Pandemisi sürecinde toplum sağlığının korunması ve okullarda gerekli maske, mesafe ve hijyen kurallarının bir yaşam tarzına dönüştürülmesi" hedeflenmiştir.

İki kurum arasında imzalanan protokol, bu anlamda bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

 

27-10-202027-10-202027-10-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.