YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Twinning Programlarında Bir Başarı Daha

17/03/2020
e-Twinning Programlarında Bir Başarı Daha

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü E-Twinning Programları kapsamında "e-Twinning Okulu" projesi çerçevesinde müracaat eden 3 okulumuz da "e-Twinning Okulu" oldu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; bu süreçte Altınova, Armutlu ve Merkez ilçelerimizde bulunan okullarımıza teknik destek sağlayan başta İl Koordinatörü Mevlüt Erdem olmak üzere "e-Twinning Okulu" hakkını elde eden Yalova Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Armutlu Vilayetler Birliği Hafize Sakız Anaokulu ve Altınova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, ilimize örnek çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda "e-Twinning Okulu" olmak için çok sayıda okulumuza da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Başarılarımızın artarak sürmesini diliyorum" ifadelerinde bulundu.

 

E-Twinning Okulu Ne Demek?

e-Twinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler vb.) yönelik bir platform sunmaktadır.

            E-Twinning Okulu olmak ise okulların vatandaşlık, kültürel farkındalık ve dijital yetkinliğin desteklenmesi konusunda uyguladığı yenilikçi çalışmaların tanınmasını sağlar. Ayrıca, okulların; kendi okulları, yerel toplulukları ve ülkeleri içinde ve ötesinde bir işbirliği kültürü geliştirmek için yaptıkları çalışmaları da kabul eder.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.