YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran dönemi değerlendirme süreci tamamlanmış ve sonuçlar açıklanmıştır.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

   Projeler, Doğu Marmara Kalkınma Ajansının faaliyet alanı olan TR 42 Düzey 2 bölgesi (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) sınırları dâhilinde gerçekleştirilir.

   Eğitim kurumlarının ve beraberinde öğretmenliğin ortaya çıkışından günümüze, her alanda olduğu gibi bu alanlarda da çok hızlı bir gelişme ve değişme süreci yaşanmaktadır. Değişen ve gelişen şartlara göre eğitim kurumlarının işlevlerindeki farklılaşmalar öğretmenlerin rollerinde de farlılıklar ortaya çıkarmıştır ve bundan sonra da çok farklı işlevler ortaya çıkaracak şekilde ilerlemeler olmaktadır.

  İlimiz, bu değişime ayak uydurabilmek için ajansın teknik destek programına başvurmuş ve  bu program dahilinde 3 projeyle toplamda 60.000 TL hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı 5 atölyede 3’er tam günlük sürelerde toplamda 125 öğretmenimizin yararlanacağı “Öğrenmede 5 Strateji” adlı proje destek almıştır. Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 1 atölyede 5 tam günlük sürede 30 öğretmenin yararlanacağı “Steam Scientix” projesiyle başarı elde etmiştir. Termal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hibe aldığı “Başımıza İcat Çıkart” projesinde ise toplamda 100 öğretmenimiz 4 farklı atölyede eğitim görme şansına sahip olacaklardır.

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali TOSUN, “Bilgi toplumunda, her alanda meydana gelen gelişmeler, bir insanın bilmesi gereken mevcut bilgi birikiminin en fazla iki yılda bir iki kat arttığı bir gelişim çağında öğretmenin bu gelişmeleri takip ederek kendisini yenilemesi kaçınılmaz bir gereklilik olarak ortaya çıkmaktadır. Biz de bu nedenle her eğitim-öğretim yılında öğretmenlerimize yönelik alanında uzman akademisyenlerce verilen eğitimler düzenlemeye devam ediyoruz.” dedi.

 

09-08-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.