YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Projesi Devam Ediyor

09/10/2018
Değerler Eğitimi Projesi Devam Ediyor

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Müdürlüğümüz tarafından uygulanmaya konulan Değerler Eğitimi Projesi devam ediyor.

Proje çerçevesinde öğrencilere dini, ahlaki ve milli değerleri kazandırmak amacıyla geçen yıl uygulanmaya konulan Değerler Eğitimi uygulaması bu yıl da devam ediyor.

Sorumluluklarını taşıyabilecekleri seçimler yapabilmelerine imkân sağlayacak bilgi, beceri ve yeteneklerin geliştirilmesi" amacını taşıyan proje ile yeni eğitim öğretim yılında da okullarımızda çeşitli faaliyet ve çalışmalarda bulunulacak.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, yetişen neslin, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetişmesi ve geleceğe hazırlanması ihtiyacının daima hayatiyetini koruyan bir husus olduğunu söyledi.

“Değerlerimiz Geleceğimizdir.”

Müdürümüz; ”Ülkemizin sürekli gelişen, ilerleyen ve dünya ülkeleri arasında hak ettiği yeri alan bir ülke olarak varlığını sürdürebilmesi için milli kimliğimizin korunması ve davranışa dönüştürülmesinin nitelikli insan gücü yetiştirmedeki önemi ve rolünün farkındayız. Bu nedenle değerlerimizi öğrencilere kazandırmak konusunda çalışmalarımız sürekli olarak devam edecektir.

Bu bağlamda ilimiz genelinde bu güne kadar yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlimizde yapılmaya devam edilecek olan değerler eğitimi faaliyetlerinin daha nitelikli olmasını diliyorum.” dedi.

 


Değerler Eğitimi Projesi sayfasına gitmek için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.