YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bonus Hoca'dan Yalovalı Öğrencilere Büyük Motivasyon

30/04/2020
Bonus Hoca'dan Yalovalı Öğrencilere Büyük Motivasyon

Öğrencilerin okullarında olmadığı, eğitime uzaktan devam edildiği günlerde Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü öğrencilere evlerinde ulaşmaya devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen sürdürülebilir Öğrenme Atölyeleri öğrencilerin Bonus Hoca'sı Süleyman Beledioğlu 'nun " Evde Öğrenme Keyfi ve Motivasyon?" adlı sunumlarıyla gerçekleştirildi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Türk Eğitim Danışmanı ve 'Bonus Hoca' lakaplı TRT Editörü Süleyman Beledioğlu sınav ortamına benzeyen zorlayıcı ortamlarda soru çözülmesini gerektiğini dile getirerek,  En anlamadığınız derse, uyumadan önce çalışın; sabah kalkın sorusunu çözün." İfadelerinde bulundu.

"Başkalarının Düşüncelerinin Hayallerinizi Gölgelemesine İzin Vermeyin"

Düzenli uykunun çok önemli olduğuna dikkat çeken Süleyman Beledioğlu, "Her gün aynı saate uyuyup aynı saate uyanmak çok önemli. Eğer düzenli uyumazsak biyoritmik saatimizdeki değişiklik beynimizin bilişsel fonksiyonlarını yavaşlatır. Öğrenme ve hafızamızı kullanma performansımız biyolojik saat kurgumuzla yakından ilgilidir" dedi. En verimli çalışma saatlerini anlatan Beledioğlu, "Akşam yatmadan önce çalıştığımız 2 saat sabah kalktığımızda çalıştığımız 2 saate göre daha etkilidir. Uyumadan hemen önce çalışılan konular, uykudan uzun süre önce çalışılan konulardan daha iyi hatırlandığı tespit edilmiştir. En anlamadığınız konuyu yatmadan önce çalışın ve cep telefonu, bilgisayar ve televizyon ile ilgilenmeden gidip hemen yatın" dedi.

Sözlerine devam eden Süleyman Beledioğlu, "Bir işi yaparken başkalarına sormayın asla pes etmeyin ve hayallerinizin peşinden gidin. Başkalarının düşüncesinin hayallerinizi gölgelemesine izin vermeyin" sözlerine yer verdi.

Yoğun programı içerisinde bizleri kırmayarak öğrencilerimize seminer veren  Süleyman Beledioğlu hocamıza teşekkür ediyoruz.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.