YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarısıyla Büyük Şehir Yalova Eğitim Öğretim Yılını Birinciliklerle Kapattı

22/06/2018
Başarısıyla Büyük Şehir Yalova Eğitim Öğretim Yılını Birinciliklerle Kapattı

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını 5 ilçede 165 okul, 2477 derslik, 43061 öğrenci, 3142 öğretmenle  tamamladı.

Eğitimle ilgili çalışmalarda ülke geneline baktığımızda Yalova’nın üst sıralarda olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN: “Milli Eğitim olarak bizler Yalova’nın ve Türkiye’nin geleceğini inşa etmenin bilinci ve sorumluluğu içindeyiz. Bu yıl Müdürlüğümüz, Yalova’nın ve Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için çıktığı yolda birçok farklı alanda Türkiye çapında derecelere girerek büyük başarılara imza attı.

Bu başarı bütün paydaşlarla bir araya gelindiğinde ve ortak hareket edildiğinden kaynaklanıyor. Eğitimde marka kent olan Yalova, diğer illere göre çok iyi bir noktada. Ama bu yeterli mi tabiî ki hayır. Bizim bu başarıyı daha da ileriye taşımamız gerekiyor ki, kendimizle yarışır duruma gelelim. Bunun için de ortak fikirler ve öneriler bizim için son derece önemlidir.” dedi.

EBA SIRALAMASINDA “YALOVA” BİRİNCİ

Yalova, Eğitim Bilişim Ağı (Eba) Kullanımında 81 İli Geride Bırakarak TÜRKİYE BİRİNCİSİ Oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde yenilikçiliğin artırılması amacıyla hayata geçirilen Eğitim Bilişim Ağı´nı (EBA) en etkili ve en çok kullanan iller sıralamasında ilimiz Yalova TÜRKİYE BİRİNCİSİ oldu.

Müdürümüz; “Yalova yine Türkiye Birincisi olarak başarı bayrağını en yükseklerde dalgalandırdığını, bu mutlu tablonun mimarı olan tüm eğitim camiamıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

WEB SİTESİ KULLANIMINDA “YALOVA” BİRİNCİ

Yalova, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumların web sayfasının etkin kullanımında da 81 ili geride bırakarak TÜRKİYE BİRİNCİSİ oldu.

Türkiye’nin Okul Web sitesi en çok ziyaret edilen ve etkin kullanılanlar arasında yıl boyu ilk sırada Yalova yer aldı.

Eğitimde büyük yükseliş gösteren Yalova, okullarda yaptığı faaliyetleri, internet sitelerini yakından takip etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Okul Web sitelerimiz içeriklerden oluşur, her bilgi bir içerik, her içerik bir  kaynaktır. Alışkanlıklarımızın değiştiği ve  bilgi tüketiminin hızla  gerçekleştiği günümüzde, yeni nesil web teknolojilerinin  getirdiği kullanıcı kolaylığı takip edildi. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yürütülen eğitim ve öğretim çalışmalarını plânlı bir biçimde yürüten Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm kurumlar, bu çalışmalarını web sitelerinde yayınlayarak veli- okul- öğrenci koordinasyonunu sosyal medya ile de sağlamış oldu.

Okul Web sitelerinin oluşturulmasında, işletiminde başta okul müdürlüklerine; okul faaliyetlerini takip eden değerli velilerimize teşekkürü borç biliyorum.” dedi.

YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE “YALOVA” ALANINDA “BİRİNCİ”

Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi alanında Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ndeki bölgede Yalova başarının adı oldu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, “2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 3357 proje arasından müdürlüğümüzün yaptığı “Tasarrufta Kelebek Etkisi” projemiz bölgesel ödül alan iller arasında alanında 1.olduğunu belirtti.

Yalova’dan geleceğe umutla bakan Müdürümüz; “Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sonsuz güveniyoruz. Sadece akademik değil aynı zamanda sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal  başarılarınız da bizi çok ilgilendiriyor. Varımız, yoğumuz, her şeyimiz olan siz değerli öğretmen ve öğrencilerimizin ileride Yalovamızı, ülkemizi başarıyla temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

Bu yıl da Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ne ülke genelinde 4841 başvuru oldu. Değerlendirmeler sonucu 151 proje saha ziyaretine kaldı. 4 projemizle saha ziyaretine kalma başarısı göstererek, Türkiye genelinde başvuru yapan 45 il arasından  YALOVA TÜRKİYE 8.Sİ BÖLGE 3. SÜ OLDU.

“Başarısıyla Büyük Şehir Yalova”

Yalova’da eğitime yapılan yatırımların meyvelerinin alınmaya devam ettiğini söyleyen Müdürümüz, milyonluk şehirlerin arasında yer bulan Yalovamız, 4 proje ile Türkiye’de ilk 10’a girmeyi başardı. Büyükşehir statüsündeki illerin arasında tüm dikkatleri üzerine çektiğini ifade etti.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI

Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında, 10.584 öğrencimiz Bakanlığımızın bu hizmetinden yararlanmıştır. İl genelinde 1.dönem 75 kurs, 2.dönem 73 kurs açılarak 10.584 öğrenci ücretsiz kurslar aracılığıyla sınavlara hazırlanmıştır.

Son olarak öğretmenlere seslenen Müdürümüz; “Daha iyi bir gelecek kurma sevdasıyla çalışan Değerli Öğretmenlerim, tüm bu başarılar sizlerle kazanıldı. Birlikte daha güçlüyüz ve geleceğe dair çok büyük hedeflerimiz ve sarsılmaz inancımız var. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını büyük bir başarıyla tamamlayan sizleri tekrar kutluyor, sağlıkla geçireceğiniz iyi bir tatil diliyorum.


22-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-2018 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.