YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

800 Öğretmenimize Uygulamalı Eğitim

18/11/2019
800 Öğretmenimize Uygulamalı Eğitim

Bu yıl ilk kez 18-22 Kasım tarihleri arasında uygulanan 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinde, 81 ilde olduğu gibi Yalova'da da yönetici ve öğretmenlere Mesleki Çalışma Programı hazırlandı.

İlk ara tatilde öğretmenlerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda 2023 Eğitim Vizyonu öğretmen eğitimleri kapsamında 13 Atölyede alanında uzman akademisyen ve öğretmenlerimiz tarafından verilen eğitimden yaklaşık 800 yönetici ve öğretmenimiz yararlanacak.

"Güçlü Gelecek, Güçlü Türkiye, Güçlü Öğretmenlerimiz ile şekillenecek" 

Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk 'un EBA' dan Mesleki Çalışma Dönemi açılış konuşmasının izlenmesinin ardından açıklamada bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun: "Bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan öğretmenlerimiz büyük bir vazife şuuru ile görevlerini yürütmektedir. Geleceğimizin güçlü Türkiye'si, güçlü öğretmenlerimizin gayretiyle şekillenmektedir. Geleceğimiz olan gençlerimizin çağı anlama ve anlamlandırma çabası, geçmişi sağlıklı değerlendirme, geleceği doğru anlayabilme ufku, öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Öğretmenlerimiz bu misyonlarını yürütürken ihtiyaç duydukları noktalarda yardımlarına koşmak Milli Eğitim'in temel hedeflerindendir. Bu bağlamda Müdürlüğümüz öğretmenlerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda 13 atölyede "2023 Eğitim Vizyonu Öğretmen Eğitimleri" adıyla bir çalışma programı düzenledik. 

"Hedefleri ve Kazanımları Bizzat Yaşatarak Gösterecekler" 

Öğretmenlerimiz, tecrübelerini çoğaltıp alanının uzmanı kişilerden eğitim alarak pratiklerini geliştirecek ve bu pratikleri okulunda öğrencilerine uygulayacaklar. Öğrenciye yöntemi vermenin en güzel yolu, onu o yöntemin içine dâhil edilmesi olduğunu biliyoruz. Bu eğitimlerimiz, öğrencilere hedefleri ve kazanımları bizzat yaşatarak göstermede rehber olacak." ifadelerine yer verdi.

Mesleki Çalışma Programı Öğretmen Eğitimleri kapsamında yer alan kişisel ve mesleki gelişim atölyeleri: 

1.      Oryantiring Eğitimi (1.Grup- 2.Grup)

2.      Masal Anlatıcılığı (1.Grup- 2.Grup)

3.      Robotik Kodlama

4.      Stem Eğitici Eğitimi

5.      Sorun Çözme Becerileri

6.      Bilim Zamanı (TÜBİTAK Proje Hazırlama Teknikleri)

7.      Drama Temelli Okuryazarlık

8.      Hızlı Okuma Teknikleri (1.Grup- 2.Grup) 

 

            "2023 Vizyonu Öğretmen Eğitimlerimiz" ; öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel yeterliliklerinin artırılması, eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duyacakları noktalarda birikimlerinin güçlendirilmesi ve 21. yy. becerilerine sahip öğretmenler olarak gelişmelerine imkân sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçla öğretmenlerimizin kendi kazanımlarını öğrencilerine dolayısıyla da topluma yansıtmaları hedeflenmektedir.


18-11-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.