YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 Eğitim Vizyonu Öğrenci Gelişimi Teması Kapsamında Düzenlenen Yazarlarla Buluşma Projesinin Aralık Ayı Konuğu Fikir İnsanı Cemil MERİÇ’in Kızı Prof. Dr. Ümit MERİÇ Oldu.

13/12/2018
2023 Eğitim Vizyonu Öğrenci Gelişimi Teması Kapsamında Düzenlenen Yazarlarla Buluşma Projesinin Aralık Ayı Konuğu Fikir İnsanı Cemil MERİÇ’in Kızı Prof. Dr. Ümit MERİÇ Oldu.

 

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öğrencilerimize okumayı sevdirmek, alışkanlık haline getirmek ve kitabını okuduğu yazarlarla bir araya getirerek söyleşi yapma imkanı oluşturmak için her ay ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği “Yazarlarla Buluşma Etkinliği”’nin Aralık ayı konuğu Türk Edebiyat dünyasının önemli yazarlarından Cemil MERİÇ’in kızı Prof. Dr. Ümit MERİÇ idi. 

2023 Eğitim Vizyonu Öğrenci Gelişimi temalı programda Sayın Meriç, “Babam Cemil Meriç” konulu söyleşide babasını ve o tarihte yaşananları genel bir çerçevede öğrenci ve öğretmenlerimize aktardı. Ardından kitabını okuyan öğrenci ve öğretmenlerimizin sorularını yanıtladı ve kitaplarını imzaladı. Yazarımız; Yalova’da düzenlenen bu etkinlikte böyle ilgili öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu, programın hayata geçirilmesini sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN’a teşekkürlerini belirtti.

Müdürümüz Ali TOSUN yaptığı konuşmasında “Çocuklarımızın sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerinin izleneceğinin de belirtildiği 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz her ay yeni yazarlarla devam edecek.   Bizim amacımız;  çocuklarımızın sadece akademik olarak başarı elde etmesi değil aynı zamanda bilime sevdalı, teknolojiyi iyi kullanabilen, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli çocuklar yetiştirmektir. Bütün umutlarıyla, sevinçleriyle geçmişten geleceğe bir bağ olmalarından dolayı bizim ortak paydamız çocuklarımızdır. Onlara sunacağımız her katkı geleceğimize yaptığımız yatırımdır. Davetimizi kırmayarak bizi onurlandırdıkları ve katkımıza destek verdikleri için değerli hocamız Sayın Prof. Dr. Ümit MERİÇ’e şükranlarımı sunuyor; katılımcı öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
14-12-201814-12-201814-12-201814-12-201814-12-2018


Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.