YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 Yılı Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Final Aşaması Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

08.07.2021
2021 Yılı Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Final  Aşaması Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

TEKNOFEST  Teknoloji yarışmaları kapsamında Lise ğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir.

Bu yıl ilk defa lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla hem toplumumuzda farkındalık oluşturmak hem de ülkemizin bu alanda rekabet etme ve bilimsel gücünü artırarak uluslararası bilimsel çevrelerde söz sahibi ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK yürütücülüğünde düzenlenmektedir.

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'nın amacı, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri, Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, kutup bilimleri alanında araştırmalar yapmaya yönlendirilen öğrencilerin bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla ülkemizin gelecekte uluslararası bilimsel çevrelerde önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamaktır.

Yarışma; Beşeri Bilimler, Canlı Bilimleri, Fiziki Bilimler ve Yer Bilimleri olmak üzere 4 ana alanda ve bu alanların altında yer alan tematik alanları kapsayacak şekilde düzenlenmektedir.

TÜBİTAK 2204 C Kutup Araştırmaları Proje Yarışmasında Yalova Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi Okulu öğrencilerimiz, Beyza Nur ÖZKER, Muhammed ALİHAFIZOĞLU ve Göktuğ BİLGETÜRK isimli öğrencilerimizin hazırladıkları, "İnsansız Kutup Mikrometeorit Avcısı" isimli projeleri , Türkiye Finallerinde Teşvik Ödülüne layık görüldü.

Öğrencilerimizi ve Proje danışman öğretmeni Samet ACAR'ı tebrik ediyoruz.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.