YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi Uzaktan ve Yüz Yüze Eğitimle Başladı

15.02.2021
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi Uzaktan ve Yüz Yüze Eğitimle Başladı

Yalova'mızda 46 lisemizde 13.517 öğrenci, 129 ilkokul ve ortaokulda 28.342 öğrenci, 25 anaokulunda  3.240 öğrenci olmak üzere toplamda 200 okulumuzda 45.099 öğrencimizle, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda verilen kararlar neticesinde aldığımız tedbirlerle güvenli ve sağlıklı ortamlarda 15 Şubat Pazartesi günü 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemine başlıyoruz.

20 Kasım 2020 tarihinde yüz yüze eğitime ara verilen okullarımızda onarım çalışmaları yürütülmüş ve hijyen koşullarına uygun hale getirilmiştir. İlimizdeki okulların %99'u gerekli temizlik ve hijyen çalışmalarını yaparak  "Okulum Temiz Belgesi" almıştır. Okullarımız büyük bir özlem ile öğrencilerimizi beklemektedir.

Salgın sürecinde okullarımızın ne denli büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha gördük. Bu hassasiyetle, çok kapsamlı değerlendirmeler doğrultusunda, bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın faydasını önceleyerek onların öğrenme kayıplarının en aza indirilmesi için çalışıyoruz. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bu bağlamdaki faaliyetlerini 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda gelecek odaklı düşünürken çıtayı her zaman daha yükseğe koymayı hedefliyor. Önemli olan benliğin ve kişisel bütünlüğün kişinin iç huzurundaki rolünün farkında olarak kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir. Ortak faydayı esas alan, adil, eşit ve kapsayıcı eğitim için hep beraber iş birliği içinde hareket ederek karşılıklı öğrenmelerin artırılması büyük önem taşıyor. Bizler de öğrencilerimizin öğrenme fırsatlarını korumayı ve artırmayı içeren geniş kapsamlı tüm etkinliklerimizi bu anlayışla planladık.

Bakanlığımız tarafından yapılan açıklama ile; 1 Mart'tan itibaren ise ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da 1 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime başlanacak. Liseler yeni eğitim öğretim dönemine uzaktan eğitimle başlayacak, 1 Mart itibarıyla seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek.

Koşullar ne olursa olsun eğitimden vazgeçmeyen, yılmadan, yorulmadan daima çalışan, öğrenen, öğreten, emek veren tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim  dönemi diliyorum.

 

Dr. Abdülaziz YENİYOL

İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.