YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Ders Zilini, İlk Defa Yüz Yüze Eğitim İçin Değil De 'Uzaktan Eğitim' İçin Çalıyoruz.

31/08/2020
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Ders Zilini, İlk Defa Yüz Yüze Eğitim İçin Değil De 'Uzaktan Eğitim' İçin Çalıyoruz.

Bilgi çağı olarak adlandırılan günümüz dünyasında milli kimliğimizi korumak, çocuk ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak, onlara doğru bir eğitim imkânı sunmakla mümkündür.  Bu bilinçle geleceğimizi inşa edecek yavrularımızın yetiştiği okullarımızı, eğitim öğretim yılını, bu yıl ilk defa,  yüz yüze eğitim için değil de "uzaktan eğitim" için ders zilini çalarak açıyoruz.

İçimiz buruk bir şekilde uzaktan eğitim sistemiyle başladığımız 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı, Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un açıklamasında söylediği üzere, 21 Eylül'den itibaren aşamalı ve kontrollü bir şekilde kaldığımız yerden ama yeni normalle eğitime devam edecektir.

Bütün bir toplum olarak devletimizin Covid-19 salgını karşısında almış olduğu tedbirlere hassasiyetle uymak suretiyle, 21 Eylül'de okullarımızın açılmasına katkı sunmak durumundayız.

Tüm okullarımızı Bakanlığımızın hazırlamış olduğu "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" bağlamında hazırladık. Eğitimin vazgeçilmez bir parçası hâline gelen uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ve verimli yürütülebilmesine yönelik olarak da çalışmalarımızı tamamladık.

Şeffaf iletişimi  düstur edinen Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bize düşen asıl görev, bu geçiş sürecinde çözüm odaklı analizler yaparak, olumlu bir bakış açısıyla süreçten gerekli dersi almış bir şekilde yolumuza devam etmek ve okullarımızı birlikte açmaktır.

"Yüksek Bir Farkındalık ve Bilinç Gerektiren Bir Mesleğe Sahip Toplum Mimarlarıyız"

Bizler anne baba olmanın ötesinde yüksek bir farkındalık ve bilinç gerektiren bir mesleğe sahip toplum mimarlarıyız. Mart ayından bu yana tüm öğretmen ve öğrencilerimizin birbirlerini çok özlediklerini biliyor; okullarımızın tekrar coşkulu çocuk sesleriyle dolacağı günleri umutla bekliyoruz.

"Virüsten Büyük Birlikteliğimizle, Riskten Büyük Tedbirlerimizle Bu Süreci Hep Beraber Başaracağız"

Virüsten büyük birlikteliğimizle, riskten büyük tedbirlerimizle bu süreci hep beraber başaracağımıza inanıyor; daha sağlıklı bir dünyada, çok özlediğimiz okul bahçelerimizde ve sınıflarımızda buluşmayı diliyorum.

Dr. Abdülaziz YENİYOL

                                                                                                                  İl Millî Eğitim Müdürü

 

31-08-202031-08-2020

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.