YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı İl Eğitim Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı

06/09/2019
2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı İl Eğitim Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı

            

    İl Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN başkanlığında, ilçe milli eğitim müdürleri, il/ilçe şube müdürleri, müdür yardımcıları ve tüm resmi ve özel okul/kurum müdürlerinin katılımı ile Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu´nda yapıldı.

    Toplantı öncesi Yönetici ve Araştırma Geliştirmeci olarak ilimiz eğitimine verdikleri hizmetlerden dolayı Altınova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Sarıkaya, Altınova Kaytazdere Anaokulu Müdürü Suzan Yetkin, Yalova milli eğitim Müdürlüğü Arge Birimi Burcu Aslankılınç'a plaketleri verildi.

    2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek toplantıya başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, yeni dönemde 2023 Vizyon Belgesi kapsamında yapılacak çalışmalar, tasarım-Beceri Atölyeleri ?Öğretmen Eğitimleri, Kültür, Sanat ve Sporla Tam Öğrenme ve Akademik Başarının Artırılması, Ders kitaplarının kullanılması, Yalova Dersi, Tübitak Projeleri, Okul Aile Birliklerinin Faaliyetleri ve Kantinlerin İşleyişi, okul ve kurumlarda sosyal etkinlik kapsamında yapılacak çalışmalar, İSG ve Okul Sağlığı konularında yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

    Ayrıca toplantıda; eğitim yatırımları, uygulaması devam eden ve bu yıl uygulanacak projeler, eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, okulların fiziki durumları, okul güvenlik önlemleri ve servislerine yönelik yürütülen çalışmalar, ders kitapları, öğrenci kayıtları, öğrenci ve öğretmen motivasyonu gibi konular görüşüldü.

   Düşünmek, tasarlamak, üretmek için işbirliği içinde çalışılacağını dile getiren Müdür Ali Tosun; "Tasarım Beceri Atölyeleri'nin okullarımızda yaygınlaştırılmasında mesele sadece malzeme ve inşaat meselesi değil. Sayın Bakanımızın da dediği gibi bizim bir mantalite değişikliği iddiamız var. Bunun için de tüm paydaşlarımız bu çalışmayı sahiplenmeli. Çünkü bu atölyeler, eğitimi bütünleştirecek, dersle irtibatlandıracak. Bizim çocuklarımız bütünsel gelişecek. Çocuğu sadece zihinsel, bilişsel alandaki becerilerle yetiştirmek bütünselliği bozuyor. Duygu, düşünce ve hareketiyle birlikte bütünlük olur. Aksi takdirde tek yanlı olarak gelişir. Diğer becerileri zayıf kalır. Atölyeleri, derslerle kuşatma amacı taşıyoruz" dedi.

 "Nesiller Ertelemeye Gelmez"

    Nesillerin ertelemeye gelmeyeceğini söyleyen Müdür Ali Tosun: "Çocuklarımız bizlere emanettir. Bu emanete sahip çıkmak, onları elimizden gelenin en iyisiyle yetiştirmek ve her türlü çağdaş eğitimle donatmak en büyük hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak için Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü olarak büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

 "Sözün Sonu İşin Başı"  

   Tüm bu 2023 Eğitim Vizyonu genel içerikleri doğrultusunda, sözün sonu işin başı olarak değerlendirmemiz gereken bu sürecimizin, nitelikli olarak hayata geçirilmesi de tartışma götürmez bir gerçektir. Öğrencilerimizi geleceğe hazır mutlu bireyler olarak görebilme hedefimizle, şehrimizde 21. yy. eğitim dinamikleri ile bezenmiş, hassas, özenli; bir o kadar da cesur adımlara ihtiyacımız var.

   Yalova Milli Eğitim Müdürü olarak 2023 Vizyon Belgesinde somutlaştırılan, güçlü yarınlar hedefine ulaşabilmek için insanın akıl ve kalple çift kanatlı olmasına dair önerdiği paradigma doğrultusunda, eğitim ve öğretim süreçlerinde bir dizi reform ve değişim sürecini başlattık.

   Hedeflerimizin çıtasının yüksek olduğunun farkındayız. Ancak bu iddiayı ortaya koyarken Yalova'daki eğitim camiamıza güveniyoruz. Eğitimde bir başarı hikayesi oluşacaksa bunu sizlerle gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

   Bugün Yalova Vizyon 2023 ile sanat, spor ve kültürel her alanda ortaya konan başarı hikayelerini tüm illerin gıptayla izleyeceği bir başarı hikayesiyle taçlandırmanın tam zamanıdır.

 "Açılmamış Kanatların Genişliği Bilinmez. Açalım Kanatlarını Çocuklarımızın"

   Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi, açılmamış kanatların genişliği bilinmez. Açalım kanatlarını çocuklarımızın. Vakit gelmiştir." diyerek konuşmasını noktaladı.

   Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

06-09-201906-09-201906-09-201906-09-201906-09-201906-09-201906-09-201906-09-201906-09-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.