YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019 Yılı YKS Ortak Derslere Ait Kazanım ve Açıklamalar

26/10/2018
2019 Yılı YKS Ortak Derslere Ait Kazanım ve Açıklamalar

2019 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarında dersler bazında sorulacak sorulara ait konu, kazanım ve açıklamalar yayımlandı.

Her yıl gerçekleştirilen ve ÖSYM Başkanlığı ile paylaşılan Yükseköğretim Kurumları Sınavına esas konu, kazanım ve açıklamalar, Bakanlığımız tarafından ilk kez öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve kamuoyu ile paylaşıldı. Bu paylaşım ile 2019 yılında ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek öğrencilerimizin üzerindeki sınav baskısı ve stresin asgarîye indirilmesi, öğrencilerimizin sınavda karşılaşacakları soruların mahiyeti hakkında önceden bilgilenerek çalışmalarını bu doğrultuda planlamalarına katkı sağlanması amaçlandı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na esas konu, kazanım ve açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.