YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

09/09/2019
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler ve Sevgili Öğrencilerimiz,

      2019-2020 Eğitim Öğretim yılına huzur ve güven içerisinde girmenin mutluluğu içindeyiz. Mutlu ve huzurlu bir gelecek ancak eğitimle, çocuklarımızın ve gençlerimizin doğru bilgiyle yoğrulmasıyla mümkündür. Bu sebeple onları; günümüzün en modern eğitim araç ve gereçlerini kullanarak, ülkesini ve milletini seven, millî ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, sorumluluk duygusu gelişmiş, düşünen, tasarlayan, tasarladığını üreten, teknolojiyi takip eden nitelikli bireyler olarak yetiştirmemiz gerekmektedir.

       Uzun bir tatilin ardından yaklaşık 45 bin öğrencimiz ve  3500 öğretmenimizden oluşan maarif ordumuzla eğitim öğretim yılımız başlayacaktır.

 Sevgili Öğrencilerimiz,

     Yaz tatilinin ardından adım attığınız eğitim öğretim yılı başlangıcında sizlerle beraber yürümek ve her ne şekilde ihtiyaç hissederseniz yanınızda olmak için buradayız. Vatanımız için, yarınlarımız için birlikte çalışmalı ve geleceği inşa etmeliyiz. Bu süreçte inandığımız değerlerden ve ideallerimizden taviz vermeden çalışmalıyız. Başarının en önemli anahtarı vazgeçmemek ve sürekli yeni yollar keşfetmeye çalışmaktır. Keşfedeceğiniz yollara ışık tutmaya her zaman hazırız. 

 Değerli Meslektaşlarım,

      Sizleri yeniden büyük bir sorumluluk ve özveri isteyen mesleğinizin başında görmekten son derece memnunum. Hepiniz okullarınıza hoş geldiniz. Size emanet edilen bu değerlerin sizden neler beklediğini en iyi siz biliyorsunuz. En güzelini yapacağınıza eminim.

 Saygıdeğer Veliler,

      Eğitim hem çok yönlü ilerleyen hem de birçok faktörü etkileyen kapsamlı bir süreçtir. Bu süreçte çocuklarımız için evdeki aileleri olarak sizler, okuldaki aileleri olarak bizler elimizden gelenin en iyisini yapmak adına bu eğitim-öğretim yılında da yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Çocuğun ahlâki değerlere sahip kişilikli bireyler olarak yetişmesi iyi bir aile ortamına bağlı olduğunu hatırlatırken, eğitim öğretim sürecinde sizlerin desteğini yanımızda görmekten mutluluk duyarız. 

      Sayın Valimizin talimatları gereği sahip olduğumuz bütün imkân ve kabiliyetleri 2023 eğitim vizyonumuz doğrultusunda, yenilenen öğretim programları ile daha güvenli, daha yeni ve modern eğitim ortamları oluşturarak, eğitimin ve çocuklarımızın hizmetine sunmaya gayret ediyoruz. Onların kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması için okullarımızda her türlü altyapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz. 

      Bu düşüncelerle değerli öğretmenlerimizden çocuklarımıza anne-baba, öğretmen şefkatini ve ilgisini esirgememelerini rica ediyor, yeni eğitim öğretim yılının sağlık, mutluluk ve huzurla çalışacağımız bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.