YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 2. Dönem Mesajı

03/02/2020
2019-2020 2. Dönem Mesajı

03 Şubat 2020 tarihinde başlayacak ve 19 Haziran 2020'de sona erecek olan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi, 3 bin 142 öğretmenin rehberliğinde 46 bin 219 öğrencimiz ders başı yapıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının 2. döneminin başlaması nedeni ile yayımladığı mesajında: Değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katıldığını ve bu eğitim öğretim döneminin de hayırlı olmasını diledi.

Yarınlarımıza değer katabilme ve ülkemiz için daha faydalı olabilme heyecanı içinde eğitim öğretim yılımızın 2. dönemine başlıyoruz. Bu dönemde de yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve velilerimizle uyum içinde, İnşallah sağlıkla, mutlulukla, muvaffakiyetle yeni bir dönemi daha hep birlikte geçireceğiz. Bunun çok daha kaliteli, çok daha yüksek standartlarda gerçekleşebilmesi için var gücümüzle çalışmaya gayret ediyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle eğitim-öğretim kalitesini arttırmak için tüm eğitim paydaşlarıyla el birliği ve gönül birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

 "Milli Eğitim Camiası Değişim ve Dönüşümün Lokomotifidir"

Milli Eğitim Bakanlığının dinamik ve özverili ailesi ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında değişim ve dönüşümün lokomotifi konumundadır. Bu yüzden eğitim camiamızın her bir ferdi, omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır.

Değerli Öğretmenlerimiz, 

Bilgi ile yoğrulmuş, model oluşturduğunuz öğrencilerinize; iyiliği, hakkaniyeti ve güzel ahlâkı kazandırarak vatanına, milletine, bayrağına ve insanlığa yararlı bireyler olabilmesi için var gücünüzle çalıştığınıza inanıyorum. Bir tarafıyla şanlı mazimizin mirasına sıkı sıkıya bağlı olan diğer tarafıyla bilimin izinde, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif katılım sağlayan öğrenciler yetiştireceğiz. 2023 eğitim vizyonumuzun eğitim hedeflerine, yetiştirdiğimiz bu gençler sayesinde ulaşacağız.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduracaksınız. Sizlerden beklentimiz öncelikle bizi biz yapan değerlerin ışığından ayrılmadan sağlam bir inanç ve gayret içinde derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için gereken adımları atmanızdır.

Kıymetli Velilerimiz,

Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek; onların gelişimi için tüm imkânlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerimizin, öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz.

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, milli manevi değerler ve bilgiyle yoğurduğumuz; onlara iyi birer model olmayı hedeflediğimiz yeni dönemin tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim.

 

                                                                                                                                                                                                                                     Ali TOSUN

                                                                                                                                                                                                                                    İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.